Usługi kwestionariuszowego badania panelowego: „GGS-PL: Generacje i Rodziny" dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja w Polsce kwestionariuszowego badania panelowego „GGS-PL: Generacje i Rodziny” (GGS – Generations and Gender Survey), na reprezentatywnej próbie kobiet i mężczyzn w wieku 18-59 lat, z wykorzystaniem mieszanych metod zbierania danych: wywiady bezpośrednie wspierane komputerowo (computer assisted personal interviews /CAPI) i ankiety internetowe (computer assisted …

CPV: 79315000 Servicios de investigación social
Plazo:
10 de enero de 2025 a las 11:00
Tipo de plazo:
Presentación de una oferta
Lugar de ejecución:
Usługi kwestionariuszowego badania panelowego: „GGS-PL: Generacje i Rodziny" dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Organismo adjudicador:
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Número de premio:
ACOZ.25.1.64.2024

1. Nabywca

1.1 Nabywca

Oficjalna nazwa : Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Status prawny nabywcy : Instytucja lokalna
Sektor działalności instytucji zamawiającej : Edukacja

2. Procedura

2.1 Procedura

Tytuł : Usługi kwestionariuszowego badania panelowego: „GGS-PL: Generacje i Rodziny" dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Opis : 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja w Polsce kwestionariuszowego badania panelowego „GGS-PL: Generacje i Rodziny” (GGS – Generations and Gender Survey), na reprezentatywnej próbie kobiet i mężczyzn w wieku 18-59 lat, z wykorzystaniem mieszanych metod zbierania danych: wywiady bezpośrednie wspierane komputerowo (computer assisted personal interviews /CAPI) i ankiety internetowe (computer assisted web interviews /CAWI). 2. Badanie realizowane jest w ramach projektu pt.: „GGP-PL: Generacje i Rodziny. Panelowe badanie przemian relacji między pokoleniami, w rodzinie oraz między kobietami i mężczyznami” finansowanego z programu Ministra Nauki „Wsparcie udziału polskich zespołów naukowych w międzynarodowych projektach infrastruktury badawczej”. 3. Badanie obejmuje: • Realizację w Polsce dwóch fal międzynarodowego badania panelowego GGS-PL, przy czym fale zostaną zrealizowane w odstępie trzech lat we współpracy z międzynarodową infrastrukturą badań społecznych „Generations and Gender Programme” (GGP), koordynowaną przez Niderlandzki Interdyscyplinarny Instytut Demograficzny (NIDI) w Hadze; • Realizację dodatkowego badania lokalnego (tzw. fali 1.5) w połowie okresu pomiędzy falami właściwymi. 4. Badanie umożliwi pozyskanie informacji o przeszłości (biografii) respondenta (w szczególności sytuacji w jego domu rodzinnym, historii formowania i rozpadu związków oraz rodzenia dzieci), a także podstawowych informacji o historii zawodowej i migracyjnej, sytuacji bieżącej (sytuacja materialna, zawodowa, rodzinna, mieszkaniowa, stan zdrowia i kondycja psychiczna, sieci społeczne, poglądy, opinie i wyznawane wartości), a także zamierzeń respondenta na przyszłość (dotyczących formowania związków, posiadania dzieci, podejmowania pracy zawodowej czy rezygnacji z aktywności zawodowej). W kwestionariuszu GGS kładzie się również szczególny nacisk na relacje pomiędzy dziećmi i rodzicami (pokoleniami) oraz pomiędzy partnerami (role kobiet i mężczyzn). Ponadto dużo uwagi poświęca się jakości tych relacji, w tym satysfakcji ze związków oraz bliskości kontaktów. 5. Zakres, warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w poniższych załącznikach do SWZ: 1) Załącznik nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia; 2) Załącznik nr 4 do SWZ – Wzór umowy.
Identyfikator procedury : 50a4fb16-8a37-4f8e-b9ec-3facb7654d07
Wewnętrzny identyfikator : ACOZ.25.1.64.2024
Rodzaj procedury : Otwarta
Procedura jest przyspieszona : tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej : Zamawiający w dniu 18.06.2024 r. wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Usługi kwestionariuszowego badania panelowego: „GGS-PL: Generacje i Rodziny” dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie” (nr postępowania ADZL.25.1.24.2024) w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej „ustawa Pzp”). W wyniku przeprowadzonego badania i oceny ofert Zamawiający w dniu 10.10.2024 r. odrzucił wszystkie oferty i na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy Pzp unieważnił prowadzone postępowanie ze względu na brak w postępowaniu ofert niepodlegających odrzuceniu. Wykonawca Research Collective sp. z o.o. w dniu 21.10.2024 r. złożył odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej na czynność odrzucenia jego oferty oraz na czynność unieważnienia postępowania, a także na zaniechanie Zamawiającego w postaci braku wezwania wykonawcy do wyjaśnień w trybie art. 128 ust. 4 i 5 ustawy Pzp. Krajowa Izba Odwoławcza, w postępowaniu odwoławczym o sygn. akt. KIO 3882/24, w dniu 06.11.2024 r. oddaliła odwołanie w całości. Zamawiający niniejszym ogłoszeniem ponownie wszczyna postępowanie o udzielenie zamówienia o tożsamym zakresie do unieważnionego, w związku z prawomocnym unieważnieniem postępowania o numerze referencyjnym ADZL.25.1.24.2024. W związku z przedstawionym powyżej stanem faktycznym, powodującym przedłużającą się procedurę wyboru wykonawcy zamówienia, terminy realizacji poszczególnych etapów zamówienia uległy przesunięciu, a tym samym zachodzi ryzyko przekroczenia terminu rozliczenia dotacji przyznanej na sfinansowanie zamówienia w ramach umowy nr 2023/WK/10 zawartej w dniu 29.12.2023 r. ze Skarbem Państwa – Ministrem Nauki, o realizację projektu w ramach programu „Wsparcie udziału polskich zespołów naukowych w międzynarodowych projektach infrastruktury badawczej”, określonego na dzień 30 września 2028 r.
Główne aspekty procedury :

2.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 79315000 Usługi badań społecznych

2.1.2 Miejsce realizacji

Adres pocztowy : Niepodległości 162
Miejscowość : Warszawa
Kod pocztowy : 02-554
Podpodział krajowy (NUTS) : Miasto Warszawa ( PL911 )
Kraj : Polska

2.1.4 Informacje ogólne

Podstawa prawna :
Dyrektywa 2014/24/UE
art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 poz. 1320, z późn. zm.) -

2.1.6 Podstawy wykluczenia

Powody wykluczenia źródła : Uwaga
Aktywami zarządza likwidator : Art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp - Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Działalność gospodarcza jest zawieszona : Art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp - Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego : Art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp - Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Korupcja : Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. 2020 r. poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054); d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi , o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego. 2) Jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1. Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1), 2), 4) ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
Nadużycia : Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. 2020 r. poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054); d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi , o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego. 2) Jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1. Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1), 2), 4) ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy : art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną którego prawomocnie skazano za przestępstwo: h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego. 2) Jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1. Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1), 2), 4) ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
Niewypłacalność : Art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp - Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Naruszenie zobowiązania dotyczącego płatności składek na ubezpieczenia społeczne : art. 108 ust. 1 pkt 3) ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę: 1) który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć: 1) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków i opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 2) zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności 3) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy Pzp
Naruszenie zobowiązania dotyczącego płatności podatków : art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę: 1) który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć: 1) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków i opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 2) zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności 3) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art.125 ust. 1 Ustawy Pzp.
Naruszenie zobowiązań wynikających wyłącznie z krajowych przesłanek wykluczenia : Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną którego prawomocnie skazano za przestępstwo: c) o którym mowa w art. 47 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. 2020 r. poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego. 2) Jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1. art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 4) wobec którego orzeczono prawomocnie zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne Postawy wykluczenia wskazanych art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. poz. 835) Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć: 1) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1), 2), 4) ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem 2) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art.125 ust. 1 Ustawy Pzp
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji : art. 108 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć: 1) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej 2) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art.125 ust. 1 Ustawy Pzp
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi : Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. 2020 r. poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054); d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi , o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego. 2) Jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1. Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1), 2), 4) ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu : Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. 2020 r. poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054); d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi , o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego. 2) Jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1. Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1), 2), 4) ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną : Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. 2020 r. poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054); d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi , o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego. 2) Jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1. Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1), 2), 4) ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem
Rozwiązanie umowy przed czasem, odszkodowania lub inne porównywalne sankcje : Art. 109 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę: 7) który, z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nienależycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał, istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego lub umowy koncesji, co doprowadziło do wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy, odszkodowania, wykonania zastępczego lub realizacji uprawnień z tytułu rękojmi za wady Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art.125 ust. 1 Ustawy Pzp
Udział w organizacji przestępczej : Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. 2020 r. poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054); d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi , o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego. 2) Jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1. Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1), 2), 4) ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem
Układ z wierzycielami : Art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp - Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Upadłość : Art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp - Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Ciężkie niewłaściwe postępowanie zawodowe : Art. 109 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę: 5) który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych dowodów Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art.125 ust. 1 Ustawy Pzp
Winni wprowadzenia w błąd, zatajenia informacji, niemożności dostarczenia wymaganych dokumentów i uzyskania informacji poufnych w ramach tej procedury : art. 109 ust. 1 pkt 8) - 10) ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę: 8) który w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa wprowadził zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji, że nie podlega wykluczeniu, spełnia warunki udziału w postępowaniu lub kryteria selekcji, co mogło mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia, lub który zataił te informacje lub nie jest w stanie przedstawić wymaganych podmiotowych środków dowodowych; 9) który bezprawnie wpływał lub próbował wpływać na czynności zamawiającego lub próbował pozyskać lub pozyskał informacje poufne, mogące dać mu przewagę w postępowaniu o udzielenie zamówienia; 10) który w wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa przedstawił informacje wprowadzające w błąd, co mogło mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Dokumentu (JEDZ) potwierdzający brak podstaw wykluczenia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego winien złożyć oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art.125 ust. 1 Ustawy Pzp

5. Część zamówienia

5.1 Techniczny ID partii : LOT-0001

Tytuł : Usługi kwestionariuszowego badania panelowego: „GGS-PL: Generacje i Rodziny” dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Opis : 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja w Polsce kwestionariuszowego badania panelowego „GGS-PL: Generacje i Rodziny” (GGS – Generations and Gender Survey), na reprezentatywnej próbie kobiet i mężczyzn w wieku 18-59 lat, z wykorzystaniem mieszanych metod zbierania danych: wywiady bezpośrednie wspierane komputerowo (computer assisted personal interviews /CAPI) i ankiety internetowe (computer assisted web interviews /CAWI). 2. Badanie realizowane jest w ramach projektu pt.: „GGP-PL: Generacje i Rodziny. Panelowe badanie przemian relacji między pokoleniami, w rodzinie oraz między kobietami i mężczyznami” finansowanego z programu Ministra Nauki „Wsparcie udziału polskich zespołów naukowych w międzynarodowych projektach infrastruktury badawczej”. 3. Badanie obejmuje: • Realizację w Polsce dwóch fal międzynarodowego badania panelowego GGS-PL, przy czym fale zostaną zrealizowane w odstępie trzech lat we współpracy z międzynarodową infrastrukturą badań społecznych „Generations and Gender Programme” (GGP), koordynowaną przez Niderlandzki Interdyscyplinarny Instytut Demograficzny (NIDI) w Hadze; • Realizację dodatkowego badania lokalnego (tzw. fali 1.5) w połowie okresu pomiędzy falami właściwymi. 4. Badanie umożliwi pozyskanie informacji o przeszłości (biografii) respondenta (w szczególności sytuacji w jego domu rodzinnym, historii formowania i rozpadu związków oraz rodzenia dzieci), a także podstawowych informacji o historii zawodowej i migracyjnej, sytuacji bieżącej (sytuacja materialna, zawodowa, rodzinna, mieszkaniowa, stan zdrowia i kondycja psychiczna, sieci społeczne, poglądy, opinie i wyznawane wartości), a także zamierzeń respondenta na przyszłość (dotyczących formowania związków, posiadania dzieci, podejmowania pracy zawodowej czy rezygnacji z aktywności zawodowej). W kwestionariuszu GGS kładzie się również szczególny nacisk na relacje pomiędzy dziećmi i rodzicami (pokoleniami) oraz pomiędzy partnerami (role kobiet i mężczyzn). Ponadto dużo uwagi poświęca się jakości tych relacji, w tym satysfakcji ze związków oraz bliskości kontaktów. 5. Zakres, warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w poniższych załącznikach do SWZ: 1) Załącznik nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia; 2) Załącznik nr 4 do SWZ – Wzór umowy.
Wewnętrzny identyfikator : ACOZ.25.1.64.2024

5.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 79315000 Usługi badań społecznych

5.1.2 Miejsce realizacji

Adres pocztowy : Al. Niepodleglości 162
Miejscowość : Warszawa
Kod pocztowy : 02-554
Podpodział krajowy (NUTS) : Miasto Warszawa ( PL911 )
Kraj : Polska
Informacje dodatkowe :

5.1.3 Szacowany okres obowiązywania

Data zakończenia trwania : 31/08/2028
Okres obowiązywania : 43 Miesiąc

5.1.6 Informacje ogólne

Zastrzeżony udział : Udział nie jest zastrzeżony.
Należy podać imiona i nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe członków personelu wyznaczonych do realizacji zamówienia : Wymagane w ofercie
Projekt zamówienia niefinansowany z funduszy UE
Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) : nie
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Informacje dodatkowe : 1. W celu potwierdzenia jakości oferowanych usług z wymaganiami określonymi w OPZ Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego, iż Wykonawca stosuje najwyższe standardy jakościowe oraz służące do oceny ofert w kryteriach pozacenowych. 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą przedmiotowy środek dowodowy, tj. Dokument „Koncepcja realizacji badania” opisujący oferowany sposób realizacji zamówienia, w szczególności: a) propozycja protokołu (zasad) kontaktu z osobami badanymi i modelu zachęt do udziału w badaniu, zgodnie z punktem 2.f OPZ; b) opis planowanego sposobu kontroli realizacji badania, zgodnie z punktem 2.b OPZ; c) opis analizy ryzyka, zgodnie z punktem 2.g OPZ. 3. Zamawiający informuje, że dokument potwierdzający spełnienie wymagań określonych szczegółowo w OPZ oraz służący do oceny oferty w kryterium pozacenowym, o którym mowa w ust. 2 powyżej, winien zostać złożony w sposób określony w rozdziale XII ust. 4 SWZ. 4. Na podstawie złożonej przez Wykonawcę „Koncepcji realizacji badania” Zamawiający dokona oceny ofert w kryterium Koncepcja realizacji badania (K) na zasadach opisanych w rozdziale XVI ust. 2 pkt 2) SWZ. 5. UWAGA: przedmiotowy środek dowodowy wskazany w ust. 2 nie podlega uzupełnieniu. W przypadku gdy: 1) Wykonawca nie złoży „Koncepcji realizacji badania” lub nie będzie ona kompletna tj. nie będzie zawierać wszystkich elementów wskazanych powyżej w ust. 2 lit. a) – c), 2) „Koncepcja realizacji badania” nie będzie sporządzona w postaci elektronicznej i opatrzona przez Wykonawcę kwalifikowanym podpisem elektronicznym w sposób określony w rozdziale XII ust. 4 SWZ, - oferta Wykonawcy zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2) lub ust 1 pkt. 5) Ustawy. 6. Wykonawca może przedstawić wyłącznie 1 Koncepcję realizacji badania. Przedstawienie dwóch lub więcej Koncepcji przez wykonawcę będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) Ustawy Pzp jako niezgodnej z warunkami zamówienia.

5.1.7 Zamówienia strategiczne

Promowany cel społeczny : Inne
Innowacyjny cel : Zamawiane roboty budowlane, dostawy lub usługi obejmują działania badawczo-rozwojowe.

5.1.9 Kryteria kwalifikacji

Źródła kryteriów wyboru : Uwaga
Kryterium : Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu ryzyka zawodowego
Opis : Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości nie mniejszej niż 2.000.000,00 zł (lub równowartość tej kwoty w przypadku walut innych, niż złoty polski, obliczoną przy uwzględnieniu średniego kursu waluty obcej podanego przez Narodowy Bank Polski dla dnia wystawienia polisy lub innego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia).
Kryterium : Referencje dotyczące określonych usług
Opis : Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 10 (dziesięciu) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, co najmniej: • jedną usługę polegającą na przeprowadzeniu ogólnopolskich panelowych* badań społecznych wykonanych metodami ilościowymi o wartości nie mniejszej niż 2 000 000,00 zł brutto; • dwie usługi polegające na przeprowadzeniu ogólnopolskich badań społecznych wykonanych techniką CAWI (Computer-Assisted-Web-Interview) na ogólnopolskiej próbie – zrealizowane co najmniej n=1 000 każda; • dwie usługi polegające na przeprowadzeniu ogólnopolskich badań społecznych wykonanych techniką CAPI (Computer-Assisted-Personal-Interview), na ogólnopolskiej próbie – zrealizowane co najmniej n=1 000 każda; • jedną usługę polegającą na przeprowadzeniu badań społecznych wykonanych na reprezentatywnej próbie ogólnopolskiej, pozyskanej z operatu PESEL – zrealizowane co najmniej n=1 000**. UWAGA: Wykonawca w celu wykazania spełniania przedmiotowego warunku udziału w postępowaniu może przedstawić umowy, w ramach których wykonane zostały lub wykonywanych jest kilka usług lub wszystkie spośród wymienionych w tiretach 1 – 4 powyżej *Badanie panelowe może być realizowane w ramach jednej lub kilku umów pod warunkiem, że umowy te są powiązane z realizacją jednego badania (np. osobna umowa na każdą falę badania). **Próba musi być: (1) losowa; (2) reprezentatywna ze względu na podstawowe cechy demograficzne, takie jak płeć, wiek i miejsce zamieszkania; (3) wylosowana bezpośrednio z operatu PESEL; (4) minimalna liczebność próby wynika z potrzeby zapewnienia odpowiedniej precyzji szacunków na poziomie ogólnokrajowym (np. dla frakcji akceptowany błąd szacunku to +/-3% przy poziomie ufności 95%).
Kryterium : Odpowiednie kwalifikacje edukacyjne i zawodowe
Opis : Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje osobami, które zostaną skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, legitymujące się odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi, wykształceniem i doświadczeniem niezbędnymi do wykonania zamówienia tj.: 1) 1 osobą pełniącą funkcję kierownika badania, o której mowa w § 10 ust. 1 pkt 1) Wzoru umowy, która posiada doświadczenie w nadzorowaniu realizacji panelowych badań ilościowych, w tym: • pełniła funkcję kierownika co najmniej 2 badań ilościowych o tematyce społecznej, gdzie w ramach każdego z nich wykonano badania na ogólnokrajowej próbie badawczej osób dorosłych, zrealizowane nie mniej niż n= 1 000; 2) 1 osobą pełniącą funkcję koordynatora badań ilościowych (CAPI), o której mowa w § 10 ust. 1 pkt 2) Wzoru umowy, która: • koordynowała realizację co najmniej 2 badań ilościowych o tematyce społecznej, w ramach których (każdego z nich) wykonano badania techniką CAPI, na ogólnokrajowej próbie badawczej osób dorosłych nie mniejszej niż n= 1 000; 3) 1 osobą pełniącą funkcję koordynatora badań ilościowych (CAWI), o której mowa w § 10 ust. 1 pkt 3) Wzoru umowy, która: • Koordynowała realizację co najmniej 2 badań ilościowych o tematyce społecznej, w ramach których (każdego z nich) wykonano badania techniką CAWI. Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia w/w funkcji przez jedną osobę spełniającą jednocześnie więcej niż jedno z w/w wymagań z wyjątkiem kierownika badania, który nie będzie mógł pełnić więcej niż jednej funkcji.

5.1.10 Kryteria udzielenia zamówienia

Kryterium :
Rodzaj : Cena
Nazwa : Łączna cena ofertowa brutto
Opis : Łączna cena ofertowa brutto: 40 % - C a) opis sposobu oceny ofert dla kryterium C: cena (40%) = cena brutto oferty z najniższą ceną / cena brutto oferty badanej x 40 b) Do oceny ofert w przedmiotowym kryterium Zamawiający przyjmie łączną cenę oferty brutto z pkt. 1 Formularza oferty, stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ, c) Zamawiający zaokrągli punkty do 2 miejsc po przecinku.
Waga (wartość punktowa, dokładna) : 40
Kryterium :
Rodzaj : Jakość
Nazwa : Koncepcja realizacji badania
Opis : Koncepcja realizacji badania: 60% - K Zamawiający będzie przyznawał punktację w kryterium Koncepcja realizacji badania (K) w odniesieniu do trzech podkryteriów scharakteryzowanych szczegółowo poniżej i powiązanych z wymaganymi elementami Koncepcji, określonymi w rozdziale V ust. 2 SWZ, przy czym przyznanie przez Komisję Przetargową liczby punktów mniejszej niż 2 w skali wskazanej w tabelach każdego z podkryterium Ka, Kb i Kc, w którymkolwiek z ocenianych podkryteriów, oznacza, że oferta podlegać będzie odrzuceniu jako niezgodna z warunkami zamówienia. Wykonawca, w wypadku wyboru jego oferty jako najkorzystniejszej i zawarcia z nim ważnej umowy o zamówienie publiczne, będzie zobowiązany do realizacji zamówienia zgodnie z zaproponowaną Koncepcją. Realizacja Koncepcji przez Wykonawcę będzie się odbywać pod rygorem naliczenia kar umownych opisanych w § 8 Wzoru umowy. Przedstawiona przez Wykonawcę wraz z ofertą Koncepcja zostanie oceniona przez członków Komisji Przetargowej dysponujących odpowiednią wiedzą i kwalifikacjami w zakresie przedmiotu zamówienia, zdolnych do przeprowadzenia oceny złożonych dokumentów. W wyniku przeprowadzonej oceny, o której mowa w zdaniu pierwszym, zostaną przyznane punkty w skalach określonych w tabelach zamieszczonych poniżej w opisach poszczególnych podkryteriów, zgodnie przez wyznaczonych członków Komisji Przetargowej. Liczba przyznanych w ten sposób punktów zostanie wykorzystana do obliczenia punktacji oferty w danym podkryterium spośród Ka, Kb i Kc, z wykorzystaniem wzoru, o którym mowa poniżej. Liczba punktów oferty w każdym z podkryteriów Ka, Kb i Kc zostanie obliczona na podstawie wzoru: Ka,b,c (20%) = Liczba punktów przyznana ocenianej ofercie w danym podkryterium / Najwyższa przyznana liczba punktów spośród wszystkich ocenianych ofert w danym podkryterium x 20 Podkryterium Ka - propozycja protokołu (zasad) kontaktu z osobami badanymi i modelu zachęt do udziału w badaniu, w oparciu o wymogi opisane w punkcie 2.f OPZ Zamawiający dokonując oceny oferty w tym podkryterium będzie brał pod uwagę spełnienie wymagań określonych w OPZ oraz skuteczność zaproponowanych metod w odniesieniu do osiągnięcia wymaganej liczby wywiadów we wszystkich trzech falach badania. Podkryterium Kb - opis planowanego sposobu kontroli realizacji badania, w oparciu o wymogi opisane w punkcie 2.b OPZ Zamawiający dokonując oceny oferty będzie brał pod uwagę opisane sposoby kontroli realizacji badania we wszystkich trzech falach badania. Podkryterium Kc - opis analizy ryzyka, w oparciu o wymogi opisane w punkcie 2.g OPZ Zamawiający dokonując oceny oferty oceni czy Wykonawca zidentyfikował podstawowe ryzyka mogące zaistnieć w trakcie realizacji zamówienia i opisze proponowane działania w celu uniknięcia wystąpienia ryzyka oraz zmniejszenie jego wpływu na realizację zamówienia w razie jego wystąpienia. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków szczegółowe uregulowania zostały zawarte w rozdziale XVI SWZ.
Waga (wartość punktowa, dokładna) : 60
Opis stosowanej metody, jeżeli nie można przypisać wagi kryteriom :
Uzasadnienie, dlaczego nie określono wagi kryteriów udzielenia zamówienia :

5.1.11 Dokumenty zamówienia

Adres dokumentów zamówienia : https://sgh.eb2b.com.pl
Kanał komunikacji ad hoc :
Nazwa : Platforma zakupowa eB2B

5.1.12 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Zgłoszenie elektroniczne : Wymagane
Adres na potrzeby zgłoszenia : https://sgh.eb2b.com.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału : polski
Katalog elektroniczny : Niedozwolone
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Oferty wariantowe : Niedozwolone
Opis gwarancji finansowej : WADIUM 1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 200 000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych) 2. Potwierdzeniem skutecznego wniesienia wadium będzie: a) w przypadku wadium w formie pieniężnej - zaksięgowanie na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert (każde opóźnienie obciąża wykonawcę, nawet jeżeli zostało spowodowane przez system bankowy). Zamawiający zaleca, aby Wykonawca dołączył do oferty dokument potwierdzający wniesienie wadium w formie pieniężnej, b) w przypadku wadium w formie innej niż pieniężna - przekazanie oryginału dokumentu wadialnego (gwarancji lub poręczenia), wystawionego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w postaci elektronicznej. 3. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą. 4. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 Ustawy. 5. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy w Banku Pekao S.A. III O/Warszawa, numer rachunku 91 1240 1040 1111 0010 7123 0484. 6. W tytule przelewu należy umieścić informację: „WADIUM – GGS-PL: Generacje i Rodziny” (nr postępowania ACOZ.25.1.64.2024) 7. Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i powinno zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib. Beneficjentem wskazanym w gwarancji lub poręczeniu musi być Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Podmiot należący do grupy VAT o nazwie Szkoła Główna Handlowa Grupa VAT w Warszawie (w skrócie SGH GV), Adres: al. Niepodległości 162, 02 554 Warszawa, REGON 000001502, NIP Grupy VAT 1080026260. 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem, 3) kwotę gwarancji/poręczenia, 4) termin ważności gwarancji/poręczenia, 5) zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia bezwarunkowo, na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 Ustawy. 8. W przypadku, gdy wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3) Ustawy, Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14) Ustawy. 9. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1–5 Ustawy. 10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 98 ust. 6 Ustawy.
Termin składania ofert : 10/01/2025 11:00 +01:00
Termin, do którego oferta musi pozostać ważna : 90 Dzień
Informacje na temat publicznego otwarcia :
Data otwarcia : 10/01/2025 11:30 +01:00
Informacje dodatkowe : 1. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem: https://sgh.eb2b.com.pl. 2. Wykonawca składa ofertę poprzez dodanie w zakładce „Złóż ofertę” dokumentów (załączników) określonych w SWZ i podpisanych kwalifikowanym podpisem elektronicznym, poprzez wybranie polecenia „dodaj załącznik” i wybranie docelowego pliku, który ma zostać zamieszczony. Wykonawca winien opisać załącznik nazwą umożliwiającą jego identyfikację. W przypadku, gdy załącznik zawiera tajemnicę przedsiębiorstwa wykonawca zaznacza polecenie „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. 3. Potwierdzeniem prawidłowo złożonej oferty (dodania załącznika) jest automatyczne wygenerowanie komunikatu systemowego o treści „Plik został przesłany”, po każdej prawidłowo wykonanej operacji, tj. zamieszczeniu załącznika. 4. Plik załączony przez wykonawcę na Platformie i zapisany jest zaszyfrowany. Dlatego też dokumenty złożone na Platformie nie są widoczne do momentu odszyfrowania przez Zamawiającego, który następuje po terminie składania ofert. 5. Jeśli wykonawca zamieścił niewłaściwy plik może go usunąć zaznaczając plik i korzystając z polecenia „Usuń”. 6. O terminie złożenia oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie. 7. Po upływie terminu składania ofert, dodanie oferty (załączników) nie będzie możliwe. 8. Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert zmienić lub wycofać ofertę za pośrednictwem Platformy. Sposób dokonywania zmiany lub wycofania oferty polega na usunięciu plików składających się na ofertę. W tym celu w zakładce „Złóż ofertę” wykonawca korzysta z polecenia „Usuń” po wybraniu odpowiedniego załącznika/ów. 9. Wykonawca po upływie terminu do składania ofert nie może skutecznie dokonać zmiany ani wycofać złożonej oferty (załączników). 10. Otwarcie ofert nastąpi poprzez odszyfrowanie wczytanych na Platformie ofert. 11. Zamawiający, najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępni na Platformie w zakładce „Załączniki Organizatora” prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. 12. Zamawiający, niezwłocznie po otwarciu ofert, udostępnia na Platformie w zakładce „Załączniki Organizatora” prowadzonego postępowania informacje o: 1) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej bądź miejscach zamieszkania wykonawców, których oferty zostały otwarte; 2) cenach lub kosztach zawartych w ofertach.
Warunki zamówienia :
Wykonanie zamówienia musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego : Nie
Warunki dotyczące realizacji zamówienia : 1. Termin wykonania umowy od dnia zawarcia umowy do dnia 31 sierpnia 2028 r. 2. Szczegółowe uregulowania w zakresie terminów wykonania poszczególnych Fal zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ – OPZ. 3. Wykonawca wykona przedmiot umowy zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do umowy (OPZ), ofertą Wykonawcy (w tym Koncepcją realizacji badania) stanowiącą załącznik nr 2 do umowy oraz postanowieniami umowy. 4. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków szczegółowe uregulowania zawarte zostały w Załączniku nr 4 do SWZ - Wzór umowy oraz w załącznikach do Wzoru umowy.
Wymagana jest umowa o poufności : nie
Fakturowanie elektroniczne : Dozwolone
Stosowane będą zlecenia elektroniczne : tak
Stosowane będą płatności elektroniczne : tak
Zasady finansowe : 1. Wynagrodzenie płatne będzie w 9 transzach po odebraniu przez Zamawiającego produktów finalnych, o których mowa w załączniku nr 2 do OPZ „Lista zadań i produktów finalnych. 2. Transze 2, 5 i 9 zostaną wypłacone zgodnie z zasadami określonymi w załączniku nr 9 do Umowy. 3. Podstawą do wystawienia faktury VAT przez Wykonawcę za dane Zadanie jest protokół odbioru częściowego podpisany przez Strony umowy bez zastrzeżeń. 4. Zapłata wynagrodzenia, nastąpi w terminie do 30 dni od daty doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie płatne przez Zamawiającego przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy potwierdzony na fakturze VAT, która zostanie wystawiona na dane Zamawiającego: SGH GV Szkoła Główna Handlowa w Warszawie Al. Niepodległości 162 02-554 Warszawa NIP 1080026260 5. Wykonawca nie może dokonać cesji wierzytelności z tytułu należnego mu wynagrodzenia na rzecz osoby trzeciej bez uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego.
Informacje o terminach odwołania : Art. 515 ust. 1 lit. a) ustawy Pzp [Termin wniesienia odwołania] 1. Odwołanie wnosi się: 1) w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie: a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

5.1.15 Techniki

Umowa ramowa :
Brak umowy ramowej
Informacje o dynamicznym systemie zakupów :
Brak dynamicznego systemu zakupów
Aukcja elektroniczna : nie

5.1.16 Dalsze informacje, mediacja i odwołanie

Organ mediacyjny : Sąd Polubowny przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej
Organ odwoławczy : Krajowa Izba Odwoławcza
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat postępowania o udzielenie zamówienia : Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych : Krajowa Izba Odwoławcza
Organizacja przyjmująca wnioski o dopuszczenie do udziału : Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Organizacja rozpatrująca oferty : Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
TED eSender : Publications Office of the European Union

8. Organizacje

8.1 ORG-0001

Oficjalna nazwa : Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Numer rejestracyjny : PL 1080026260
Departament : Dział Zamówień i Logistyki
Adres pocztowy : Al. Niepodległości 162, Dział Zamówień i Logistyki, pok. 045, 420
Miejscowość : Warszawa
Kod pocztowy : 02-554
Podpodział krajowy (NUTS) : Miasto Warszawa ( PL911 )
Kraj : Polska
Punkt kontaktowy : Dział Zamówień i Logistyki, pok. 045, 420
Telefon : +48 225647839
Adres strony internetowej : https://www.sgh.waw.pl/
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL) : https://sgh.eb2b.com.pl/
Profil nabywcy : https://www.sgh.waw.pl/
Role tej organizacji :
Nabywca
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat postępowania o udzielenie zamówienia
Organizacja przyjmująca wnioski o dopuszczenie do udziału
Organizacja rozpatrująca oferty

8.1 ORG-0002

Oficjalna nazwa : Krajowa Izba Odwoławcza
Numer rejestracyjny : brak
Adres pocztowy : ul. Postępu 17A
Miejscowość : Warszawa
Kod pocztowy : 02-676
Podpodział krajowy (NUTS) : Miasto Warszawa ( PL911 )
Kraj : Polska
Telefon : 22 458 78 01
Role tej organizacji :
Organ odwoławczy
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych

8.1 ORG-0003

Oficjalna nazwa : Sąd Polubowny przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej
Numer rejestracyjny : 5262883664
Adres pocztowy : Hoża 76/78
Miejscowość : Warszawa
Kod pocztowy : 00-682
Podpodział krajowy (NUTS) : Miasto Warszawa ( PL911 )
Kraj : Polska
Telefon : 22 695 85 04
Adres strony internetowej : https://www.gov.pl/web/sp-prokuratoria
Role tej organizacji :
Organ mediacyjny

8.1 ORG-0000

Oficjalna nazwa : Publications Office of the European Union
Numer rejestracyjny : PUBL
Miejscowość : Luxembourg
Kod pocztowy : 2417
Podpodział krajowy (NUTS) : Luxembourg ( LU000 )
Kraj : Luksemburg
Telefon : +352 29291
Adres strony internetowej : https://op.europa.eu
Role tej organizacji :
TED eSender

10. Zmiana

Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana : 746892-2024
Główny powód zmiany : Aktualizacja informacji

10.1 Zmiana

Identyfikator sekcji : LOT-0001
Opis zmian : Zmiana terminy składania i otwarcia ofert

11. Informacje o ogłoszeniu

11.1 Informacje o ogłoszeniu

Identyfikator/wersja ogłoszenia : 05b5fe81-dce8-460d-af84-77f3797f9c94 - 01
Typ formularza : Procedura konkurencyjna
Rodzaj ogłoszenia : Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Ogłoszenie – data wysłania : 19/12/2024 11:06 +00:00
Języki, w których przedmiotowe ogłoszenie jest oficjalnie dostępne : polski

11.2 Informacje o publikacji

Numer publikacji ogłoszenia : 00785723-2024
Numer wydania Dz.U. S : 248/2024
Data publikacji : 20/12/2024