Świadczenie usługi utrzymania czystości w budynkach Sądu Okręgowego w Łomży i Sądów Rejonowych w Grajewie, Wys. Mazowieckiem i Zambrowie oraz na terenach posesji i chodnikach do nich przyległych.

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi utrzymania czystości w pomieszczeniach i ciągach komunikacyjnych w budynkach Sądu Okręgowego w Łomży i Sądów Rejonowych w Grajewie, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie oraz na terenach posesji i chodnikach do nich przyległych, przez okres 12 miesięcy od daty zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 1 …

CPV: 90910000 Servicios de limpieza, 90919100 Servicios de limpieza de equipo de oficina, 90919200 Servicios de limpieza de oficinas, 90911200 Servicios de limpieza de edificios, 90911300 Servicios de limpieza de ventanas, 90914000 Servicios de limpieza de aparcamientos, 90610000 Servicios de limpieza y barrido de calles
Plazo:
22 de noviembre de 2024 a las 10:00
Tipo de plazo:
Presentación de una oferta
Lugar de ejecución:
Świadczenie usługi utrzymania czystości w budynkach Sądu Okręgowego w Łomży i Sądów Rejonowych w Grajewie, Wys. Mazowieckiem i Zambrowie oraz na terenach posesji i chodnikach do nich przyległych.
Organismo adjudicador:
Sąd Okręgowy w Łomży
Número de premio:
G.261.7.2024

1. Nabywca

1.1 Nabywca

Oficjalna nazwa : Sąd Okręgowy w Łomży
Status prawny nabywcy : Instytucja administracji centralnej
Sektor działalności instytucji zamawiającej : Porządek publiczny i bezpieczeństwo publiczne

2. Procedura

2.1 Procedura

Tytuł : Świadczenie usługi utrzymania czystości w budynkach Sądu Okręgowego w Łomży i Sądów Rejonowych w Grajewie, Wys. Mazowieckiem i Zambrowie oraz na terenach posesji i chodnikach do nich przyległych.
Opis : Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi utrzymania czystości w pomieszczeniach i ciągach komunikacyjnych w budynkach Sądu Okręgowego w Łomży i Sądów Rejonowych w Grajewie, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie oraz na terenach posesji i chodnikach do nich przyległych, przez okres 12 miesięcy od daty zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 1 stycznia 2025 r. Zamówienie podzielone jest na 4 (cztery) części, tj.: CZĘŚĆ I – SĄD OKRĘGOWY W ŁOMŻY, CZĘŚĆ II – SĄD REJONOWY W GRAJEWIE, CZĘŚĆ III – SĄD REJONOWY W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM, CZĘŚĆ IV – SĄD REJONOWY W ZAMBROWIE.
Identyfikator procedury : 7f8db4c2-e4a4-4071-a76e-561f55ab720c
Wewnętrzny identyfikator : G.261.7.2024
Rodzaj procedury : Otwarta
Procedura jest przyspieszona : nie
Uzasadnienie procedury przyspieszonej :
Główne aspekty procedury : 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z art. 139 ust. 1 Ustawy Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl

2.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 90910000 Usługi sprzątania
Dodatkowa klasyfikacja ( cpv ): 90919100 Usługi czyszczenia urządzeń biurowych
Dodatkowa klasyfikacja ( cpv ): 90919200 Usługi sprzątania biur
Dodatkowa klasyfikacja ( cpv ): 90911200 Usługi sprzątania budynków
Dodatkowa klasyfikacja ( cpv ): 90911300 Usługi czyszczenia okien
Dodatkowa klasyfikacja ( cpv ): 90914000 Usługi sprzątania parkingów
Dodatkowa klasyfikacja ( cpv ): 90610000 Usługi sprzątania i zamiatania ulic

2.1.2 Miejsce realizacji

Podpodział krajowy (NUTS) : Łomżyński ( PL842 )
Kraj : Polska
Informacje dodatkowe : Usługi utrzymania czystości realizowane będą w następujących lokalizacjach: CZĘŚĆ I – SĄD OKRĘGOWY W ŁOMŻY: ul. Dworna 16, ul. Dworna 14, ul. Wojska Polskiego 2, 18-400 Łomża CZĘŚĆ II – SĄD REJONOWY W GRAJEWIE: ul. Wojska Polskiego 82, ul. Plac Niepodległości 10, ul. Mickiewicza 10 C, 19-200 Grajewo CZĘŚĆ III – SĄD REJONOWY W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM: ul. Ludowa 44, 18-200 Wysokie Mazowieckie CZĘŚĆ IV – SĄD REJONOWY W ZAMBROWIE: Al. Wojska Polskiego 56, ul. 71 Pułku Piechoty 16/50, 18-300 Zambrów

2.1.4 Informacje ogólne

Podstawa prawna :
Dyrektywa 2014/24/UE
art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.

2.1.5 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Maksymalna liczba części zamówienia, na które jeden oferent może składać oferty : 4
Warunki zamówienia :
Maksymalna liczba części zamówienia, których można udzielić jednemu oferentowi : 4

2.1.6 Podstawy wykluczenia

Aktywami zarządza likwidator : art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, w zakresie w jakim dotyczy ona zarządzania aktywami wykonawcy przez likwidatora lub sąd. W celu wstępnej oceny potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza podmiotowych środków dowodowych tj.: 1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia : art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 Pzp, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia W celu wstępnej oceny potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza podmiotowych środków dowodowych tj.: Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp (JEDZ) w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp.
Działalność gospodarcza jest zawieszona : art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, w zakresie w jakim dotyczy ona zawieszenia prowadzonej działalności. W celu wstępnej oceny potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza podmiotowych środków dowodowych tj.: 1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego : art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, w zakresie w jakim dotyczy ona w podobnej sytuacji jak określone art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, wynikającej z podobnej procedury, przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. W celu wstępnej oceny potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza podmiotowych środków dowodowych tj.: 1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Korupcja : art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstw wymienionych w art. 228-230a lub 250a Kodeksu karnego, art. 46 lub art. 48 ustawy o sporcie lub art. 54 ust. 1- 4 ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. W celu wstępnej oceny potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza podmiotowych środków dowodowych tj. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
Nadużycia : art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, jak również przestępstw skarbowych, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g) ustawy; W celu wstępnej oceny potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza podmiotowych środków dowodowych tj. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
Niewypłacalność : art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, w zakresie w jakim dotyczy ona otwarcia likwidacji wykonawcy. W celu wstępnej oceny potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza podmiotowych środków dowodowych tj.: 1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Opłacanie składek na ubezpieczenie społeczne : art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp w zakresie w jakim dotyczą one opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne. W celu wstępnej oceny potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza podmiotowych środków dowodowych tj.: 1) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp (JEDZ) w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 Pzp, 2) Zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem potwierdzającym, że przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności.
Płatność podatków : art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp w zakresie w jakim dotyczą one podatków i opłat. W celu wstępnej oceny potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza podmiotowych środków dowodowych tj.: 1) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp (JEDZ)w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 Pzp, 2) Zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust.1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłaceniem podatków lub opłat innego dokumentu potwierdzającego, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności.
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym : Przesłanki te dotyczą: 1) wykluczenia wykonawcy w przypadku skazania za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów i przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g) i pkt 2 ustawy Pzp), tj. za przestępstwa, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego [przestępstwa wiarygodności dokumentów] i przestępstwa, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego [przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu] 2) wykluczenia wykonawcy, wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne (art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp); 3) postawy wykluczenia wskazanych art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. poz. 835). W celu wstępnej oceny potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą 1) oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ), 2) Oświadczenia własnego wykonawcy w zakresie braku podstaw wykluczenia, o których mowa w: a) w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. 2022.835); b) w art. 5k ust. 1 rozporządzenia rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/20147 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniem Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE L 229 z 31.07.2014 z p. zm.). oraz w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza podmiotowych środków dowodowych tj. 1) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp (JEDZ) w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia.
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji : art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie W celu wstępnej oceny potwierdzenia braku podstaw wykluczenia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza podmiotowych środków dowodowych tj. oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp (JEDZ) w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp.
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi : art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstwa powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, oraz handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego. W celu wstępnej oceny potwierdzenia braku podstaw wykluczenia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza podmiotowych środków dowodowych tj. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu : art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstw wskazanych w 299 lub art. 165a Kodeksu karnego. W celu wstępnej oceny potwierdzenia braku podstaw wykluczenia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza podmiotowych środków dowodowych tj. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną : art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, która dotyczy przestępstw terrorystycznych lub przestępstw związanych z działalnością terrorystyczną, czyli przestępstw o charakterze terrorystycznym, o których mowa w art. 115 par. 20 Kodeksu karnego. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza podmiotowych środków dowodowych tj. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
Udział w organizacji przestępczej : art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstwa wskazanego w art. 258 Kodeksu karnego. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia - złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza podmiotowych środków dowodowych tj. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
Układ z wierzycielami : art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, w zakresie w jakim dotyczy ona układu z wierzycielami. W celu wstępnej oceny potwierdzenia braku podstaw wykluczenia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza podmiotowych środków dowodowych tj.: 1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Upadłość : art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, w zakresie w jakim dotyczy ona ogłoszenia upadłości. W celu wstępnej oceny potwierdzenia braku podstaw wykluczenia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza, podmiotowych środków dowodowych tj.: 1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy : art. 108 ust. 1 pkt 1 lit h i pkt 2 ustawy Pzp, jeśli osoby występujące po jego stronie zostały ukarane za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej. W celu wstępnej oceny potwierdzenia braku podstaw wykluczenia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art.125 ust. 1 Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia złożenia przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza, podmiotowych środków dowodowych tj. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.

5. Część zamówienia

5.1 Techniczny ID partii : LOT-0001

Tytuł : CZĘŚĆ I – SĄD OKRĘGOWY W ŁOMŻY
Opis : Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług utrzymania czystości w pomieszczeniach i ciągach komunikacyjnych w budynkach Sądu Okręgowego w Łomży oraz na terenach posesji i chodnikach do nich przyległych. Usługi utrzymania czystości realizowane będą w następujących lokalizacjach: ul. Dworna 16, 18-400 Łomża (średnia liczba zatrudnionych pracowników – 76) ul. Dworna 14, 18-400 Łomża (tylko teren zewnętrzny) ul. Wojska Polskiego 2, 18-400 Łomża (średnia liczba zatrudnionych pracowników – 37). Usługi utrzymania czystości realizowane będą przez Wykonawcę własnym sprzętem i własnymi środkami czystości. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób skierowanych do wykonywania usług sprzątania i innych czynności związanych z realizacją umowy, na podstawie umowy o pracę. Zakres usług obejmuje dostarczanie w odpowiedniej ilości i na własny koszt art. higienicznych tj. ręczników papierowych, papieru toaletowego, mydła w płynie, płynu do dezynfekcji rąk, płynu do mycia naczyń, worków na śmieci, środków zapachowych do toalet. Termin wykonania zamówienia: 12 miesięcy od daty zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 01.01.2025 r.
Wewnętrzny identyfikator : CZĘŚĆ I

5.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 90910000 Usługi sprzątania

5.1.2 Miejsce realizacji

Adres pocztowy : ul. Dworna 16, ul. Dworna 14, ul. Wojska Polskiego 2,
Miejscowość : Łomża
Kod pocztowy : 18­-400
Podpodział krajowy (NUTS) : Łomżyński ( PL842 )
Kraj : Polska
Informacje dodatkowe :

5.1.3 Szacowany okres obowiązywania

Okres obowiązywania : 12 Miesiąc

5.1.6 Informacje ogólne

Zastrzeżony udział : Udział nie jest zastrzeżony.
Projekt zamówienia niefinansowany z funduszy UE
Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) : tak
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)

5.1.7 Zamówienia strategiczne

5.1.9 Kryteria kwalifikacji

Kryterium :
Rodzaj : Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis : Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 100 000,00 złotych (słownie: sto tysięcy 00/100 złotych).
Kryterium :
Rodzaj : Zdolność techniczna i zawodowa
Opis : Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje: co najmniej 2 usługi o zakresie i charakterze zbliżonym do przedmiotu zamówienia, tj. polegające na wykonywaniu usług porządkowo-czystościowych w obiektach biurowych lub w obiektach biurowych i terenach zewnętrznych o powierzchni nie mniejszej niż 2000 m2, a okres świadczonych usług wynosił minimum 12 miesięcy każda, wraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencję bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane. W przypadku usług nadal wykonywanych referencje lub inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed terminem składania ofert.

5.1.10 Kryteria udzielenia zamówienia

Kryterium :
Rodzaj : Cena
Nazwa : Cena (C)
Opis : W kryterium „Cena” (C) oferta może uzyskać maksymalnie 80,00 punktów. Najwyższą liczbę punktów otrzyma oferta zawierająca najniższą cenę brutto, a każda następna oferta odpowiednio mniejszą liczbę punktów, obliczoną według wzoru: C = najniższa cena oferty spośród ofert niepodlegających odrzuceniu / cena oferty badanej x 100 x 80% gdzie: C ­ ilość punktów badanej oferty Podstawą przyznania punktów w kryterium „Cena” będzie cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym. Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty, jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia
Waga (wartość procentowa, dokładna) : 80
Kryterium :
Rodzaj : Jakość
Nazwa : Czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych (U)
Opis : W kryterium „Czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych” (U) oferta może uzyskać maksymalnie 20,00 punktów. Zamawiający przyzna punkty w oparciu o informacje zawarte w Formularzu ofertowym, według następującej zasady: ­ czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych do 30 minut od momentu zgłoszenia – 20,00 pkt ­ czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych od 31 do 60 minut od momentu zgłoszenia – 10,00 pkt ­ czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych od 61 do 120 minut od momentu zgłoszenia – 0,00 pkt.
Waga (wartość procentowa, dokładna) : 20
Opis stosowanej metody, jeżeli nie można przypisać wagi kryteriom :
Uzasadnienie, dlaczego nie określono wagi kryteriów udzielenia zamówienia :

5.1.11 Dokumenty zamówienia

Języki, w których dokumenty zamówienia są oficjalnie dostępne : polski
Kanał komunikacji ad hoc :
Nazwa : Platforma e-Zamówienia, dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl

5.1.12 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Zgłoszenie elektroniczne : Wymagane
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału : polski
Katalog elektroniczny : Niedozwolone
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Oferty wariantowe : Niedozwolone
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę : Niedozwolone
Opis gwarancji finansowej : 1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: Część I – 6 200,00 zł (słownie: sześć tysięcy dwieście i 00/100 złotych). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 3. Wadium może być wnoszone wg wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 419). 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego o numerze: 05 1130 1017 0021 1001 6290 0004, w tytule przelewu wskazując: „Wadium - postępowanie nr G.261.7.2024 pn.: „Świadczenie usługi utrzymania czystości w budynkach Sądu Okręgowego w Łomży i Sądów Rejonowych w Grajewie, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie oraz na terenach posesji i chodnikach do nich przyległych”. 5. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu decyduje data i godzina wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego (wpływ środków na rachunek Zamawiającego musi nastąpić przed upływem terminu składania ofert). Zaleca się dołączenie kopii dokumentu przelewu do oferty, celem potwierdzenia tej formy wniesienia wadium. W formularzu ofertowym Wykonawca zobowiązany jest podać numer rachunku bankowego, na które Zamawiający winien dokonać zwrotu wadium. 6. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt. 2-4 Pzp, powinno w szczególności zawierać: określenie postępowania (nazwa i numer), nazwę Wykonawcy, określenie Zamawiającego - jako beneficjenta, wysokość gwarantowanej kwoty wadium, termin ważności gwarancji (obejmujący okres związania ofertą) oraz zobowiązanie gwaranta do bezwarunkowej i nieodwołalnej wypłaty sumy wadium na pierwsze żądanie (wystąpienie, wniosek, wezwanie) Zamawiającego w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp poprzez określenie przypadków zatrzymania wadium lub wskazanie co najmniej przepisów ustawy Pzp. 7. Inne zapisy w treści gwarancji lub poręczeń (niewynikające z odrębnych, ogólnie obowiązujących przepisów, które winny być wówczas powołane) nie mogą utrudniać Zamawiającemu realizacji swoich praw do zatrzymania wadium wynikających z zapisów ustawy w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 8. Wadium wnoszone w formach, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 ustawy Pzp, tj. w formie gwarancji lub poręczenia, należy przekazać Zamawiającemu w jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia poprzez dołączenie do oferty lub przekazanie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: gospod@lomza.so.gov.pl przed upływem terminu składania ofert. 9. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z gwarancji powinno wynikać, że dotyczy ona wszystkich podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum). 10. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwalnie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zostanie odrzucona. 11. Zasady zwrotu wadium oraz okoliczności jego zatrzymania określa art. 98 ustawy Pzp.
Termin składania ofert : 22/11/2024 10:00 +01:00
Termin, do którego oferta musi pozostać ważna : 90 Dzień
Informacje na temat publicznego otwarcia :
Data otwarcia : 22/11/2024 10:10 +01:00
Miejsce : Platforma e-Zamówienia, dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl
Warunki zamówienia :
Wykonanie zamówienia musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego : Nie
Warunki dotyczące realizacji zamówienia : 1. Wybrany Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, na warunkach określonych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 16 do SWZ. 2. Postanowienia ustalone we wzorze umowy nie podlegają negocjacjom. 3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w zakresie uregulowanym w art. 454-455 Ustawy Pzp oraz wskazanym we wzorze Umowy, stanowiącym załącznik nr 16 do SWZ. 4. Zmiana umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Fakturowanie elektroniczne : Dozwolone
Stosowane będą zlecenia elektroniczne : nie
Stosowane będą płatności elektroniczne : tak
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa oferentów, której udzielono zamówienia : 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. 2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo, wraz z ofertą, składa się w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego opatrzonego elektronicznym podpisem kwalifikowanym. Wszelka korespondencja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem. 3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie te wstępnie potwierdza spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia. 4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. 5. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
Informacje o terminach odwołania : 1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp. 2. Odwołanie przysługuje na: 2.1. niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2.2. zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy; 3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Odwołujący przekazuje kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 4. Terminy na wniesienie odwołania określone są w art. 515 ustawy Pzp. 5. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych, za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp. 6. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX Ustawy Pzp . 7. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób. 8. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia, a także wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 9. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 7 i 8 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 10. Jeżeli Zamawiający nie prześle Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia lub 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.

5.1.15 Techniki

Umowa ramowa :
Brak umowy ramowej
Informacje o dynamicznym systemie zakupów :
Brak dynamicznego systemu zakupów
Aukcja elektroniczna : nie

5.1.16 Dalsze informacje, mediacja i odwołanie

Organ odwoławczy : Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych : Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Organizacja rozpatrująca oferty : Sąd Okręgowy w Łomży

5.1 Techniczny ID partii : LOT-0002

Tytuł : CZĘŚĆ II – SĄD REJONOWY W GRAJEWIE
Opis : Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług utrzymania czystości w pomieszczeniach i ciągach komunikacyjnych w budynkach Sądu Rejonowego w Grajewie oraz na terenach posesji i chodnikach do nich przyległych. Usługi utrzymania czystości realizowane będą w następujących lokalizacjach: ul. Wojska Polskiego 82, 19-200 Grajewo (średnia liczba zatrudnionych pracowników – 42) ul. Plac Niepodległości 10, 19-200 Grajewo (średnia liczba zatrudnionych pracowników – 16) ul. Mickiewicza 10 C, 19-200 Grajewo (tylko teren zewnętrzny). Usługi utrzymania czystości realizowane będą przez Wykonawcę własnym sprzętem i własnymi środkami czystości. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób skierowanych do wykonywania usług sprzątania i innych czynności związanych z realizacją umowy, na podstawie umowy o pracę. Zakres usług obejmuje dostarczanie w odpowiedniej ilości i na własny koszt art. higienicznych tj. ręczników papierowych, papieru toaletowego, mydła w płynie, płynu do dezynfekcji rąk, płynu do mycia naczyń, worków na śmieci, środków zapachowych do toalet. Termin wykonania zamówienia: 12 miesięcy od daty zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 01.01.2025 r.
Wewnętrzny identyfikator : CZĘŚĆ II

5.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 90910000 Usługi sprzątania

5.1.2 Miejsce realizacji

Adres pocztowy : ul. Wojska Polskiego 82, ul. Plac Niepodległości 10, ul. Mickiewicza 10 C,
Miejscowość : Grajewo
Kod pocztowy : 19­-200
Podpodział krajowy (NUTS) : Łomżyński ( PL842 )
Kraj : Polska
Informacje dodatkowe :

5.1.3 Szacowany okres obowiązywania

Okres obowiązywania : 12 Miesiąc

5.1.6 Informacje ogólne

Zastrzeżony udział : Udział nie jest zastrzeżony.
Projekt zamówienia niefinansowany z funduszy UE
Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) : tak
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)

5.1.7 Zamówienia strategiczne

5.1.9 Kryteria kwalifikacji

Kryterium :
Rodzaj : Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis : Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 100 000,00 złotych (słownie: sto tysięcy 00/100 złotych).
Kryterium :
Rodzaj : Zdolność techniczna i zawodowa
Opis : Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje: co najmniej 2 usługi o zakresie i charakterze zbliżonym do przedmiotu zamówienia, tj. polegające na wykonywaniu usług porządkowo-czystościowych w obiektach biurowych lub w obiektach biurowych i terenach zewnętrznych o powierzchni nie mniejszej niż 2000 m2, a okres świadczonych usług wynosił minimum 12 miesięcy każda, wraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencję bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane. W przypadku usług nadal wykonywanych referencje lub inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed terminem składania ofert.

5.1.10 Kryteria udzielenia zamówienia

Kryterium :
Rodzaj : Cena
Nazwa : Cena (C)
Opis : W kryterium „Cena” (C) oferta może uzyskać maksymalnie 80,00 punktów. Najwyższą liczbę punktów otrzyma oferta zawierająca najniższą cenę brutto, a każda następna oferta odpowiednio mniejszą liczbę punktów, obliczoną według wzoru: C = najniższa cena oferty spośród ofert niepodlegających odrzuceniu / cena oferty badanej x 100 x 80% gdzie: C - ilość punktów badanej oferty Podstawą przyznania punktów w kryterium „Cena” będzie cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym. Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty, jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
Waga (wartość procentowa, dokładna) : 80
Kryterium :
Rodzaj : Jakość
Nazwa : Czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych (U)
Opis : W kryterium „Czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych” (U) oferta może uzyskać maksymalnie 20,00 punktów. Zamawiający przyzna punkty w oparciu o informacje zawarte w Formularzu ofertowym, według następującej zasady: ­ czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych do 30 minut od momentu zgłoszenia – 20,00 pkt ­ czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych od 31 do 60 minut od momentu zgłoszenia – 10,00 pkt ­ czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych od 61 do 120 minut od momentu zgłoszenia – 0,00 pkt.
Waga (wartość procentowa, dokładna) : 20
Opis stosowanej metody, jeżeli nie można przypisać wagi kryteriom :
Uzasadnienie, dlaczego nie określono wagi kryteriów udzielenia zamówienia :

5.1.11 Dokumenty zamówienia

Języki, w których dokumenty zamówienia są oficjalnie dostępne : polski
Kanał komunikacji ad hoc :
Nazwa : Platforma e-Zamówienia, dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl

5.1.12 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Zgłoszenie elektroniczne : Wymagane
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału : polski
Katalog elektroniczny : Niedozwolone
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Oferty wariantowe : Niedozwolone
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę : Niedozwolone
Opis gwarancji finansowej : 1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: Część II – 5 700,00 zł (słownie: pięć tysięcy siedemset i 00/100 złotych). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 3. Wadium może być wnoszone wg wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 419). 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego o numerze: 05 1130 1017 0021 1001 6290 0004, w tytule przelewu wskazując: „Wadium - postępowanie nr G.261.7.2024 pn.: „Świadczenie usługi utrzymania czystości w budynkach Sądu Okręgowego w Łomży i Sądów Rejonowych w Grajewie, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie oraz na terenach posesji i chodnikach do nich przyległych”. 5. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu decyduje data i godzina wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego (wpływ środków na rachunek Zamawiającego musi nastąpić przed upływem terminu składania ofert). Zaleca się dołączenie kopii dokumentu przelewu do oferty, celem potwierdzenia tej formy wniesienia wadium. W formularzu ofertowym Wykonawca zobowiązany jest podać numer rachunku bankowego, na które Zamawiający winien dokonać zwrotu wadium. 6. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt. 2-4 Pzp, powinno w szczególności zawierać: określenie postępowania (nazwa i numer), nazwę Wykonawcy, określenie Zamawiającego - jako beneficjenta, wysokość gwarantowanej kwoty wadium, termin ważności gwarancji (obejmujący okres związania ofertą) oraz zobowiązanie gwaranta do bezwarunkowej i nieodwołalnej wypłaty sumy wadium na pierwsze żądanie (wystąpienie, wniosek, wezwanie) Zamawiającego w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp poprzez określenie przypadków zatrzymania wadium lub wskazanie co najmniej przepisów ustawy Pzp. 7. Inne zapisy w treści gwarancji lub poręczeń (niewynikające z odrębnych, ogólnie obowiązujących przepisów, które winny być wówczas powołane) nie mogą utrudniać Zamawiającemu realizacji swoich praw do zatrzymania wadium wynikających z zapisów ustawy w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 8. Wadium wnoszone w formach, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 ustawy Pzp, tj. w formie gwarancji lub poręczenia, należy przekazać Zamawiającemu w jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia poprzez dołączenie do oferty lub przekazanie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: gospod@lomza.so.gov.pl przed upływem terminu składania ofert. 9. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z gwarancji powinno wynikać, że dotyczy ona wszystkich podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum). 10. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwalnie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zostanie odrzucona. 11. Zasady zwrotu wadium oraz okoliczności jego zatrzymania określa art. 98 ustawy Pzp.
Termin składania ofert : 22/11/2024 10:00 +01:00
Termin, do którego oferta musi pozostać ważna : 90 Dzień
Informacje na temat publicznego otwarcia :
Data otwarcia : 22/11/2024 10:10 +01:00
Miejsce : Platforma e-Zamówienia, dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl
Warunki zamówienia :
Wykonanie zamówienia musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego : Nie
Warunki dotyczące realizacji zamówienia : 1. Wybrany Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, na warunkach określonych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 16 do SWZ. 2. Postanowienia ustalone we wzorze umowy nie podlegają negocjacjom. 3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w zakresie uregulowanym w art. 454-455 Ustawy Pzp oraz wskazanym we wzorze Umowy, stanowiącym załącznik nr 16 do SWZ. 4. Zmiana umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Fakturowanie elektroniczne : Dozwolone
Stosowane będą zlecenia elektroniczne : nie
Stosowane będą płatności elektroniczne : tak
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa oferentów, której udzielono zamówienia : 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. 2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo, wraz z ofertą, składa się w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego opatrzonego elektronicznym podpisem kwalifikowanym. Wszelka korespondencja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem. 3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie te wstępnie potwierdza spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia. 4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. 5. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
Informacje o terminach odwołania : 1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp. 2. Odwołanie przysługuje na: 2.1. niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2.2. zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy; 3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Odwołujący przekazuje kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 4. Terminy na wniesienie odwołania określone są w art. 515 ustawy Pzp. 5. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych, za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp. 6. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX Ustawy Pzp . 7. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób. 8. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia, a także wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 9. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 7 i 8 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 10. Jeżeli Zamawiający nie prześle Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia lub 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.

5.1.15 Techniki

Umowa ramowa :
Brak umowy ramowej
Informacje o dynamicznym systemie zakupów :
Brak dynamicznego systemu zakupów
Aukcja elektroniczna : nie

5.1.16 Dalsze informacje, mediacja i odwołanie

Organ odwoławczy : Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych : Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Organizacja rozpatrująca oferty : Sąd Okręgowy w Łomży

5.1 Techniczny ID partii : LOT-0003

Tytuł : CZĘŚĆ III – SĄD REJONOWY W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM
Opis : Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług utrzymania czystości w pomieszczeniach i ciągach komunikacyjnych w budynkach Sądu Rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem oraz na terenach posesji i chodnikach do nich przyległych. Usługi utrzymania czystości realizowane będą w następującej lokalizacji: ul. Ludowa 44, 18-200 Wysokie Mazowieckie (średnia liczba zatrudnionych pracowników – 36). Usługi utrzymania czystości realizowane będą przez Wykonawcę własnym sprzętem i własnymi środkami czystości. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób skierowanych do wykonywania usług sprzątania i innych czynności związanych z realizacją umowy, na podstawie umowy o pracę. Zakres usług obejmuje dostarczanie w odpowiedniej ilości i na własny koszt art. higienicznych tj. ręczników papierowych, papieru toaletowego, mydła w płynie, płynu do dezynfekcji rąk, płynu do mycia naczyń, worków na śmieci, środków zapachowych do toalet. Termin wykonania zamówienia: 12 miesięcy od daty zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 01.01.2025 r.
Wewnętrzny identyfikator : CZĘŚĆ III

5.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 90910000 Usługi sprzątania

5.1.2 Miejsce realizacji

Adres pocztowy : ul. Ludowa 44,
Miejscowość : Wysokie Mazowieckie
Kod pocztowy : 18-200
Podpodział krajowy (NUTS) : Łomżyński ( PL842 )
Kraj : Polska
Informacje dodatkowe :

5.1.3 Szacowany okres obowiązywania

Okres obowiązywania : 12 Miesiąc

5.1.6 Informacje ogólne

Zastrzeżony udział : Udział nie jest zastrzeżony.
Projekt zamówienia niefinansowany z funduszy UE
Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) : tak
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)

5.1.7 Zamówienia strategiczne

5.1.9 Kryteria kwalifikacji

Kryterium :
Rodzaj : Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis : Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 100 000,00 złotych (słownie: sto tysięcy 00/100 złotych).
Kryterium :
Rodzaj : Zdolność techniczna i zawodowa
Opis : Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje: co najmniej 2 usługi o zakresie i charakterze zbliżonym do przedmiotu zamówienia, tj. polegające na wykonywaniu usług porządkowo-czystościowych w obiektach biurowych lub w obiektach biurowych i terenach zewnętrznych o powierzchni nie mniejszej niż 2000 m2, a okres świadczonych usług wynosił minimum 12 miesięcy każda, wraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencję bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane. W przypadku usług nadal wykonywanych referencje lub inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed terminem składania ofert.

5.1.10 Kryteria udzielenia zamówienia

Kryterium :
Rodzaj : Cena
Nazwa : Cena (C)
Opis : W kryterium „Cena” (C) oferta może uzyskać maksymalnie 80,00 punktów. Najwyższą liczbę punktów otrzyma oferta zawierająca najniższą cenę brutto, a każda następna oferta odpowiednio mniejszą liczbę punktów, obliczoną według wzoru: C = najniższa cena oferty spośród ofert niepodlegających odrzuceniu / cena oferty badanej x 100 x 80%, gdzie: C - ilość punktów badanej oferty. Podstawą przyznania punktów w kryterium „Cena” będzie cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym. Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty, jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
Waga (wartość procentowa, dokładna) : 80
Kryterium :
Rodzaj : Jakość
Nazwa : Czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych (U)
Opis : W kryterium „Czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych” (U) oferta może uzyskać maksymalnie 20,00 punktów. Zamawiający przyzna punkty w oparciu o informacje zawarte w Formularzu ofertowym, według następującej zasady: - czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych do 30 minut od momentu zgłoszenia – 20,00 pkt - czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych od 31 do 60 minut od momentu zgłoszenia – 10,00 pkt - czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych od 61 do 120 minut od momentu zgłoszenia – 0,00 pkt.
Waga (wartość procentowa, dokładna) : 20
Opis stosowanej metody, jeżeli nie można przypisać wagi kryteriom :
Uzasadnienie, dlaczego nie określono wagi kryteriów udzielenia zamówienia :

5.1.11 Dokumenty zamówienia

Języki, w których dokumenty zamówienia są oficjalnie dostępne : polski
Kanał komunikacji ad hoc :
Nazwa : Platforma e-Zamówienia, dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl

5.1.12 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Zgłoszenie elektroniczne : Wymagane
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału : polski
Katalog elektroniczny : Niedozwolone
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Oferty wariantowe : Niedozwolone
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę : Niedozwolone
Opis gwarancji finansowej : 1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: Część III – 3 000,00 zł (słownie: trzy tysiące i 00/100 złotych), 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 3. Wadium może być wnoszone wg wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 419). 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego o numerze: 05 1130 1017 0021 1001 6290 0004, w tytule przelewu wskazując: „Wadium - postępowanie nr G.261.7.2024 pn.: „Świadczenie usługi utrzymania czystości w budynkach Sądu Okręgowego w Łomży i Sądów Rejonowych w Grajewie, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie oraz na terenach posesji i chodnikach do nich przyległych”. 5. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu decyduje data i godzina wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego (wpływ środków na rachunek Zamawiającego musi nastąpić przed upływem terminu składania ofert). Zaleca się dołączenie kopii dokumentu przelewu do oferty, celem potwierdzenia tej formy wniesienia wadium. W formularzu ofertowym Wykonawca zobowiązany jest podać numer rachunku bankowego, na które Zamawiający winien dokonać zwrotu wadium. 6. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt. 2-4 Pzp, powinno w szczególności zawierać: określenie postępowania (nazwa i numer), nazwę Wykonawcy, określenie Zamawiającego - jako beneficjenta, wysokość gwarantowanej kwoty wadium, termin ważności gwarancji (obejmujący okres związania ofertą) oraz zobowiązanie gwaranta do bezwarunkowej i nieodwołalnej wypłaty sumy wadium na pierwsze żądanie (wystąpienie, wniosek, wezwanie) Zamawiającego w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp poprzez określenie przypadków zatrzymania wadium lub wskazanie co najmniej przepisów ustawy Pzp. 7. Inne zapisy w treści gwarancji lub poręczeń (niewynikające z odrębnych, ogólnie obowiązujących przepisów, które winny być wówczas powołane) nie mogą utrudniać Zamawiającemu realizacji swoich praw do zatrzymania wadium wynikających z zapisów ustawy w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 8. Wadium wnoszone w formach, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 ustawy Pzp, tj. w formie gwarancji lub poręczenia, należy przekazać Zamawiającemu w jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia poprzez dołączenie do oferty lub przekazanie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: gospod@lomza.so.gov.pl przed upływem terminu składania ofert. 9. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z gwarancji powinno wynikać, że dotyczy ona wszystkich podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum). 10. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwalnie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zostanie odrzucona. 11. Zasady zwrotu wadium oraz okoliczności jego zatrzymania określa art. 98 ustawy Pzp.
Termin składania ofert : 22/11/2024 10:00 +01:00
Termin, do którego oferta musi pozostać ważna : 90 Dzień
Informacje na temat publicznego otwarcia :
Data otwarcia : 22/11/2024 10:10 +01:00
Miejsce : Platforma e-Zamówienia, dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl
Warunki zamówienia :
Wykonanie zamówienia musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego : Nie
Warunki dotyczące realizacji zamówienia : 1. Wybrany Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, na warunkach określonych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 16 do SWZ. 2. Postanowienia ustalone we wzorze umowy nie podlegają negocjacjom. 3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w zakresie uregulowanym w art. 454-455 Ustawy Pzp oraz wskazanym we wzorze Umowy, stanowiącym załącznik nr 16 do SWZ. 4. Zmiana umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Fakturowanie elektroniczne : Dozwolone
Stosowane będą zlecenia elektroniczne : nie
Stosowane będą płatności elektroniczne : tak
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa oferentów, której udzielono zamówienia : 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. 2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo, wraz z ofertą, składa się w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego opatrzonego elektronicznym podpisem kwalifikowanym. Wszelka korespondencja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem. 3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie te wstępnie potwierdza spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia. 4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. 5. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
Informacje o terminach odwołania : 1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp. 2. Odwołanie przysługuje na: 2.1. niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2.2. zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy; 3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Odwołujący przekazuje kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 4. Terminy na wniesienie odwołania określone są w art. 515 ustawy Pzp. 5. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych, za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp. 6. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX Ustawy Pzp . 7. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób. 8. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia, a także wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 9. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 7 i 8 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 10. Jeżeli Zamawiający nie prześle Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia lub 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.

5.1.15 Techniki

Umowa ramowa :
Brak umowy ramowej
Informacje o dynamicznym systemie zakupów :
Brak dynamicznego systemu zakupów
Aukcja elektroniczna : nie

5.1.16 Dalsze informacje, mediacja i odwołanie

Organ odwoławczy : Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych : Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Organizacja rozpatrująca oferty : Sąd Okręgowy w Łomży

5.1 Techniczny ID partii : LOT-0004

Tytuł : CZĘŚĆ IV – SĄD REJONOWY W ZAMBROWIE
Opis : Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług utrzymania czystości w pomieszczeniach i ciągach komunikacyjnych w budynkach Sądu Rejonowego w Zambrowie oraz na terenach posesji i chodnikach do nich przyległych. Usługi utrzymania czystości realizowane będą w następujących lokalizacjach: - Al. Wojska Polskiego 56, 18-300 Zambrów (średnia liczba zatrudnionych pracowników – 38), - ul. 71 Pułku Piechoty 16/50, 18-300 Zambrów (pokoje gościnne). Usługi utrzymania czystości realizowane będą przez Wykonawcę własnym sprzętem i własnymi środkami czystości. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób skierowanych do wykonywania usług sprzątania i innych czynności związanych z realizacją umowy, na podstawie umowy o pracę. Zakres usług obejmuje dostarczanie w odpowiedniej ilości i na własny koszt art. higienicznych tj. ręczników papierowych, papieru toaletowego, mydła w płynie, płynu do dezynfekcji rąk, płynu do mycia naczyń, worków na śmieci, środków zapachowych do toalet. Termin wykonania zamówienia: 12 miesięcy od daty zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 01.01.2025 r.
Wewnętrzny identyfikator : CZĘŚĆ IV

5.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 90910000 Usługi sprzątania

5.1.2 Miejsce realizacji

Adres pocztowy : Al. Wojska Polskiego 56, ul. 71 Pułku Piechoty 16/50,
Miejscowość : Zambrów
Kod pocztowy : 18-300
Podpodział krajowy (NUTS) : Łomżyński ( PL842 )
Kraj : Polska
Informacje dodatkowe :

5.1.3 Szacowany okres obowiązywania

Okres obowiązywania : 12 Miesiąc

5.1.6 Informacje ogólne

Zastrzeżony udział : Udział nie jest zastrzeżony.
Projekt zamówienia niefinansowany z funduszy UE
Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) : tak
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)

5.1.7 Zamówienia strategiczne

5.1.9 Kryteria kwalifikacji

Kryterium :
Rodzaj : Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis : Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 100 000,00 złotych (słownie: sto tysięcy 00/100 złotych).
Kryterium :
Rodzaj : Zdolność techniczna i zawodowa
Opis : Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje: co najmniej 2 usługi o zakresie i charakterze zbliżonym do przedmiotu zamówienia, tj. polegające na wykonywaniu usług porządkowo-czystościowych w obiektach biurowych lub w obiektach biurowych i terenach zewnętrznych o powierzchni nie mniejszej niż 2000 m2, a okres świadczonych usług wynosił minimum 12 miesięcy każda, wraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencję bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane. W przypadku usług nadal wykonywanych referencje lub inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed terminem składania ofert.

5.1.10 Kryteria udzielenia zamówienia

Kryterium :
Rodzaj : Cena
Nazwa : Cena (C)
Opis : W kryterium „Cena” (C) oferta może uzyskać maksymalnie 80,00 punktów. Najwyższą liczbę punktów otrzyma oferta zawierająca najniższą cenę brutto, a każda następna oferta odpowiednio mniejszą liczbę punktów, obliczoną według wzoru: C = najniższa cena oferty spośród ofert niepodlegających odrzuceniu / cena oferty badanej x 100 x 80% gdzie: C ¬ ilość punktów badanej oferty Podstawą przyznania punktów w kryterium „Cena” będzie cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym. Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty, jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
Waga (wartość procentowa, dokładna) : 80
Kryterium :
Rodzaj : Jakość
Nazwa : Czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych (U)
Opis : W kryterium „Czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych” (U) oferta może uzyskać maksymalnie 20,00 punktów. Zamawiający przyzna punkty w oparciu o informacje zawarte w Formularzu ofertowym, według następującej zasady: ­ czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych do 30 minut od momentu zgłoszenia – 20,00 pkt ­ czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych od 31 do 60 minut od momentu zgłoszenia – 10,00 pkt ­ czas na przybycie w celu usunięcia wad i usterek porządkowych od 61 do 120 minut od momentu zgłoszenia – 0,00 pkt.
Waga (wartość procentowa, dokładna) : 20
Opis stosowanej metody, jeżeli nie można przypisać wagi kryteriom :
Uzasadnienie, dlaczego nie określono wagi kryteriów udzielenia zamówienia :

5.1.11 Dokumenty zamówienia

Języki, w których dokumenty zamówienia są oficjalnie dostępne : polski
Kanał komunikacji ad hoc :
Nazwa : Platforma e-Zamówienia, dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl

5.1.12 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Zgłoszenie elektroniczne : Wymagane
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału : polski
Katalog elektroniczny : Niedozwolone
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Oferty wariantowe : Niedozwolone
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę : Niedozwolone
Opis gwarancji finansowej : 1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: Część IV – 5 900,00 zł (słownie: pięć tysięcy dziewięćset i 00/100 złotych). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 3. Wadium może być wnoszone wg wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 419). 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego o numerze: 05 1130 1017 0021 1001 6290 0004, w tytule przelewu wskazując: „Wadium - postępowanie nr G.261.7.2024 pn.: „Świadczenie usługi utrzymania czystości w budynkach Sądu Okręgowego w Łomży i Sądów Rejonowych w Grajewie, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie oraz na terenach posesji i chodnikach do nich przyległych”. 5. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu decyduje data i godzina wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego (wpływ środków na rachunek Zamawiającego musi nastąpić przed upływem terminu składania ofert). Zaleca się dołączenie kopii dokumentu przelewu do oferty, celem potwierdzenia tej formy wniesienia wadium. W formularzu ofertowym Wykonawca zobowiązany jest podać numer rachunku bankowego, na które Zamawiający winien dokonać zwrotu wadium. 6. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt. 2-4 Pzp, powinno w szczególności zawierać: określenie postępowania (nazwa i numer), nazwę Wykonawcy, określenie Zamawiającego - jako beneficjenta, wysokość gwarantowanej kwoty wadium, termin ważności gwarancji (obejmujący okres związania ofertą) oraz zobowiązanie gwaranta do bezwarunkowej i nieodwołalnej wypłaty sumy wadium na pierwsze żądanie (wystąpienie, wniosek, wezwanie) Zamawiającego w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp poprzez określenie przypadków zatrzymania wadium lub wskazanie co najmniej przepisów ustawy Pzp. 7. Inne zapisy w treści gwarancji lub poręczeń (niewynikające z odrębnych, ogólnie obowiązujących przepisów, które winny być wówczas powołane) nie mogą utrudniać Zamawiającemu realizacji swoich praw do zatrzymania wadium wynikających z zapisów ustawy w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 8. Wadium wnoszone w formach, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 ustawy Pzp, tj. w formie gwarancji lub poręczenia, należy przekazać Zamawiającemu w jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia poprzez dołączenie do oferty lub przekazanie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: gospod@lomza.so.gov.pl przed upływem terminu składania ofert. 9. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z gwarancji powinno wynikać, że dotyczy ona wszystkich podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum). 10. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwalnie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zostanie odrzucona. 11. Zasady zwrotu wadium oraz okoliczności jego zatrzymania określa art. 98 ustawy Pzp.
Termin składania ofert : 22/11/2024 10:00 +01:00
Termin, do którego oferta musi pozostać ważna : 90 Dzień
Informacje na temat publicznego otwarcia :
Data otwarcia : 22/11/2024 10:10 +01:00
Miejsce : Platforma e-Zamówienia, dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl
Warunki zamówienia :
Wykonanie zamówienia musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego : Nie
Warunki dotyczące realizacji zamówienia : 1. Wybrany Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, na warunkach określonych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 16 do SWZ. 2. Postanowienia ustalone we wzorze umowy nie podlegają negocjacjom. 3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w zakresie uregulowanym w art. 454-455 Ustawy Pzp oraz wskazanym we wzorze Umowy, stanowiącym załącznik nr 16 do SWZ. 4. Zmiana umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Fakturowanie elektroniczne : Dozwolone
Stosowane będą zlecenia elektroniczne : nie
Stosowane będą płatności elektroniczne : tak
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa oferentów, której udzielono zamówienia : 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. 2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo, wraz z ofertą, składa się w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego opatrzonego elektronicznym podpisem kwalifikowanym. Wszelka korespondencja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem. 3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie te wstępnie potwierdza spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia. 4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. 5. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
Informacje o terminach odwołania : 1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp. 2. Odwołanie przysługuje na: 2.1. niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2.2. zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy; 3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Odwołujący przekazuje kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 4. Terminy na wniesienie odwołania określone są w art. 515 ustawy Pzp. 5. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych, za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp. 6. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX Ustawy Pzp . 7. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób. 8. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia, a także wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 9. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 7 i 8 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 10. Jeżeli Zamawiający nie prześle Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia lub 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.

5.1.15 Techniki

Umowa ramowa :
Brak umowy ramowej
Informacje o dynamicznym systemie zakupów :
Brak dynamicznego systemu zakupów
Aukcja elektroniczna : nie

5.1.16 Dalsze informacje, mediacja i odwołanie

Organ odwoławczy : Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych : Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Organizacja rozpatrująca oferty : Sąd Okręgowy w Łomży

8. Organizacje

8.1 ORG-0001

Oficjalna nazwa : Sąd Okręgowy w Łomży
Numer rejestracyjny : NIP: 7181022114
Numer rejestracyjny : REGON: 57063100000000
Adres pocztowy : ul. Dworna 16
Miejscowość : Łomża
Kod pocztowy : 18-400
Podpodział krajowy (NUTS) : Łomżyński ( PL842 )
Kraj : Polska
Punkt kontaktowy : Sąd Okręgowy w Łomży
Telefon : +48 862154272
Adres strony internetowej : www.lomza.so.gov.pl
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL) : https://ezamowienia.gov.pl
Role tej organizacji :
Nabywca
Organizacja rozpatrująca oferty

8.1 ORG-0002

Oficjalna nazwa : Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Numer rejestracyjny : NIP 5262239325
Adres pocztowy : ul. Postępu 17A
Miejscowość : Warszawa
Kod pocztowy : 02-676
Podpodział krajowy (NUTS) : Miasto Warszawa ( PL911 )
Kraj : Polska
Telefon : +48224587801
Adres strony internetowej : https://www.uzp.gov.pl/
Role tej organizacji :
Organ odwoławczy
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych

11. Informacje o ogłoszeniu

11.1 Informacje o ogłoszeniu

Identyfikator/wersja ogłoszenia : d105a0ea-3d61-4cc9-bd28-f1e8f6dd6fa3 - 02
Typ formularza : Procedura konkurencyjna
Rodzaj ogłoszenia : Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Ogłoszenie – data wysłania : 22/10/2024 11:36 +02:00
Języki, w których przedmiotowe ogłoszenie jest oficjalnie dostępne : polski

11.2 Informacje o publikacji

Numer publikacji ogłoszenia : 00641795-2024
Numer wydania Dz.U. S : 207/2024
Data publikacji : 23/10/2024