Powody wykluczenia źródła
:
Uwaga
Udział w organizacji przestępczej
:
przesłanka wykluczenia określona w art. 108 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstwa wskazanego w art. 258 Kodeksu karnego.
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
:
przesłanka wykluczenia określona w art. 108 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstw wskazanych w art. 299 lub art. 165a Kodeksu karnego.
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
:
przesłanka wykluczenia określona w art. 108 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy Pzp, która dotyczy przestępstwa terrorystycznego lub przestępstwa związanego z działalnością terrorystyczną, czyli przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 par. 20 Kodeksu karnego.
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
:
przesłanka wykluczenia określona w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
:
przesłanka wykluczenia określona w art. 108 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy Pzp, w odniesieniu do przestępstwa powierzenia wykonania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 roku o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, oraz handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego.
Naruszenie zobowiązań wynikających wyłącznie z krajowych przesłanek wykluczenia
:
podstawy wykluczenia przewidziane w przepisach ustawy Pzp, które nie mają swojego odpowiednika w przepisach dyrektyw dotyczących zamówień publicznych. Przesłanki te dotyczą; -wykluczenia wykonawcy w przypadku wskazania za przestępstwo, o którym mowa w art. 47 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie; -wykluczenia wykonawcy w przypadku skazania za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów i przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g) i pkt 2 ustawy Pzp), tj. za przestępstw a, o których mowa w art. 270 - 277d Kodeksu karnego (przestępstwa wiarygodności dokumentów) i przestępstw a, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego [przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu], z wyjątkiem przestępstwa udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299. Kodeksu karnego.
Naruszenie zobowiązania dotyczącego płatności składek na ubezpieczenia społeczne
:
podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp w zakresie w jakim dotyczą one opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne.
Naruszenie zobowiązania dotyczącego płatności podatków
:
podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp w zakresie w jakim dotyczą one podatków i opłat.
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
:
podstawy wykluczenia wskazane w: -art. 108 ust. 1 pkt 1 lit h i pkt 2 ustawy Pzp, jeśli osoby występujące po jego stronie zamawiającego zostały ukarane za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769).
Korupcja
:
podstawy wykluczenia wskazane w art. 108 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstw wymienionych w art. 228 - 230a lub 250a Kodeksu karnego, art. 46 lub art. 48 ustawy o sporcie lub art. 54 ust 1- 4 ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.
Nadużycia
:
podstawy wykluczenia wskazane w art. 108 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, jak również przestępstw skarbowych, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g) ustawy Pzp.
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania
o udzielenie zamówienia
:
opisuje postawę wykluczenia, o której mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp