Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych ze stacjonarnego PSZOK-u usytuowanego na terenie gminy Dobra

Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych ze stacjonarnego PSZOK-u usytuowanego na terenie Gminy Dobra. Zamówienie podzielone jest na dwie części. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych ze stacjonarnego PSZOK-u usytuowanego na terenie Gminy Dobra. Zamówienie podzielone jest na dwie części. Przedmiotem zamówienia jest usługa …

CPV: 90500000 Servicios relacionados con desperdicios y residuos, 90512000 Servicios de transporte de desperdicios, 90514000 Servicios de reciclado de desperdicios, 90533000 Servicios de gestión de vertederos
Plazo:
9 de octubre de 2024 a las 09:00
Tipo de plazo:
Presentación de una oferta
Lugar de ejecución:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych ze stacjonarnego PSZOK-u usytuowanego na terenie gminy Dobra
Organismo adjudicador:
Gmina Dobra
Número de premio:
WKI.ZP.271.23.2024.AA

1. Nabywca

1.1 Nabywca

Oficjalna nazwa : Gmina Dobra
Status prawny nabywcy : Instytucja regionalna
Sektor działalności instytucji zamawiającej : Ogólne usługi publiczne

2. Procedura

2.1 Procedura

Tytuł : Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych ze stacjonarnego PSZOK-u usytuowanego na terenie gminy Dobra
Opis : Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych ze stacjonarnego PSZOK-u usytuowanego na terenie Gminy Dobra. Zamówienie podzielone jest na dwie części.
Identyfikator procedury : 507f3f76-9aa4-406d-9af3-7af8e2956fd9
Wewnętrzny identyfikator : WKI.ZP.271.23.2024.AA
Rodzaj procedury : Otwarta
Procedura jest przyspieszona : nie
Uzasadnienie procedury przyspieszonej :
Główne aspekty procedury : 1. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11.09.2019 r. – ustawy Pzp oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia zwanej dalej „SWZ”. 2. Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 ustawy Pzp. 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 5. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 6. Do postępowania stosuje się przepisy dotyczące zamawiania usług. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.

2.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 90533000 Usługi gospodarki odpadami
Dodatkowa klasyfikacja ( cpv ): 90500000 Usługi związane z odpadami
Dodatkowa klasyfikacja ( cpv ): 90512000 Usługi transportu odpadów
Dodatkowa klasyfikacja ( cpv ): 90514000 Usługi recyklingu odpadów

2.1.2 Miejsce realizacji

Podpodział krajowy (NUTS) : Szczeciński ( PL428 )
Kraj : Polska

2.1.4 Informacje ogólne

Informacje dodatkowe : 1. Na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE 31 lipca 2014 r. L 229/1 z późn. zm.), z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego: a) obywatelem rosyjskim, osobą fizyczną lub prawną, podmiotem lub organem z siedzibą w Rosji; b) osobą prawną, podmiotem lub organem, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a niniejszego ustępu; lub c) osobą fizyczną lub prawną, podmiotem lub organem działającym w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a lub b niniejszego ustępu,a także wykonawcę, na którego podwykonawcę, dostawcę lub podmiot, na których zdolności wykonawca polega, należącego do jednej z kategorii, o których mowa w lit. a – c niniejszego ustępu, przypada ponad 10 % wartości zamówienia publicznego. 2. Zgodnie z art. 95 ust.1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga w trakcie realizacji zamówienia zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę: wszystkich osób kierujących środkami transportu wykorzystywanymi przy realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku niespełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w zdaniu pierwszym czynności, Zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez Wykonawcę kary umownej w wysokości określonej w § 6 ust.3 lit b) umowy. Niezłożenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu wskazanego w zdaniu pierwszym co będzie skutkowało nałożeniem kary umownej opisanej w zdaniu drugim.
Podstawa prawna :
Dyrektywa 2014/24/UE
art. 132 ust. 1 ustawy PZP

2.1.5 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Maksymalna liczba części zamówienia, na które jeden oferent może składać oferty : 2
Warunki zamówienia :
Maksymalna liczba części zamówienia, których można udzielić jednemu oferentowi : 2

2.1.6 Podstawy wykluczenia

Aktywami zarządza likwidator : art. 109 ust. 1 pkt. 4 Pzp, tj.:w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia : art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp, tj. jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
Działalność gospodarcza jest zawieszona : art. 109 ust. 1 pkt. 4 Pzp
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego : art. 109 ust. 1 pkt. 4 Pzp
Korupcja : art. 108 ust. 1 pkt 1 Pzp, tj. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz.U. z 2022 r. poz. 1599 i 2185) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz.U. z 2023 r. poz. 826), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2021 r. poz. 1745), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; art. 108 ust. 1 pkt 2 Pzp, tj. 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
Nadużycia : art. 108 ust. 1 pkt 1 Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 2 Pzp,
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy : art. 108 ust. 1 pkt 1 Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 2 Pzp,
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa socjalnego : art. 108 ust. 1 pkt 1 Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 2 Pzp,
Opłacanie składek na ubezpieczenie społeczne : art. 108 ust. 1 pkt 3 Pzp, tj. wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
Płatność podatków : art. 108 ust. 1 pkt 3 Pzp,
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym : art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji : art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, tj. jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi : art. 108 ust. 1 pkt 1 Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 2 Pzp,
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu : art. 108 ust. 1 pkt 1 Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 2 Pzp,
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną : art. 108 ust. 1 pkt 1 Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 2 Pzp,
Udział w organizacji przestępczej : art. 108 ust. 1 pkt 1 Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 2 Pzp,
Układ z wierzycielami : art. 109 ust. 1 pkt. 4 Pzp
Upadłość : art. 109 ust. 1 pkt. 4 Pzp

5. Część zamówienia

5.1 Techniczny ID partii : LOT-0001

Tytuł : Część 1 - Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych ze stacjonarnego PSZOK-u usytuowanego na terenie gminy Dobra
Opis : Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych ze stacjonarnego PSZOK-u usytuowanego na terenie Gminy Dobra. Zamówienie podzielone jest na dwie części.
Wewnętrzny identyfikator : Część nr 1

5.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 90533000 Usługi gospodarki odpadami
Dodatkowa klasyfikacja ( cpv ): 90500000 Usługi związane z odpadami
Dodatkowa klasyfikacja ( cpv ): 90512000 Usługi transportu odpadów
Dodatkowa klasyfikacja ( cpv ): 90514000 Usługi recyklingu odpadów

5.1.2 Miejsce realizacji

Podpodział krajowy (NUTS) : Szczeciński ( PL428 )
Kraj : Polska
Informacje dodatkowe :

5.1.3 Szacowany okres obowiązywania

Okres obowiązywania : 12 Miesiąc

5.1.6 Informacje ogólne

Zastrzeżony udział : Udział nie jest zastrzeżony.
Projekt zamówienia niefinansowany z funduszy UE
Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) : tak
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Informacje dodatkowe : 1. Do oferty Wykonawca dołącza aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. 2. Wykonawca wypełnia JEDZ, tworząc dokument elektroniczny. 3. Istnieje możliwość wypełnienia JEDZ za pomocą strony internetowej: https://espd.uzp.gov.pl Zamawiający zaleca ten sposób wytworzenia JEDZ dla niniejszego postępowania. W tym celu Zamawiający przygotował plik pn. Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) w formacie *.xml, który należy zaimportować na ww. stronę internetową. Instrukcja dotycząca zaimportowania JEDZ oraz zakres informacji, które Wykonawca jest zobowiązany w nim podać zostały określone w Instrukcji dla Wykonawców dotyczącej JEDZ – stanowiącej Załącznik nr 2 do SWZ. 4. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 5. Wykonawca zobowiązany jest przesłać Zamawiającemu JEDZ w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, zgodnie z zasadami określonymi w Rozdziałach XI – XII SWZ. 6. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów: 1) Dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca posiada zezwolenie na zbieranie odpadów zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz.1587). 2) Dokument potwierdzającego, że Wykonawca posiada wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Dobra, o którym mowa w art. 9 b ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j Dz.U. z 2023 r. poz. 1469); 3) Dokument potwierdzającego, że Wykonawca posiada wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587); 4) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1689), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – Załącznik nr 4 do SWZ; 5) Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia. 6) Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami; Załączniki nr 5, 5a do SWZ. 7) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 8) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust 1 pkt 1 -2 i 4 ustawy Pzp, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 9) Oświadczenie wykonawcy o braku postaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenia zamówienia na podstawie art. 5k Rozporządzenia nr 833/2014, według wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. oświadczenie składa każdy z wykonawców. 10) Wykaz podwykonawców i dostawców, na których przypada ponad 10% wartości zamówienia, według wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć tylko wtedy, gdy wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy(om) lub przewiduje w realizacji zamówienia udział dostawcy(ów), na których przypada ponad 10% wartości zamówienia; oraz 11) Oświadczenie wykonawcy o braku postaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenia zamówienia na podstawie art. 5k Rozporządzenia nr 833/2014 w zakresie dotyczącym podwykonawców i dostawców, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia, według wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć tylko wtedy, gdy wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy(om) lub przewiduje w realizacji zamówienia udział dostawcy(ów), na których przypada ponad 10% wartości zamówienia 12) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, na którego zdolnościach wykonawca polega w zakresie odpowiadającym ponad 10% wartości zamówienia, o braku postaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE 31 lipca 2014 r. L 229/1 z późn. zm.), dalej „Rozporządzenie nr 833/14”, według wzoru stanowiącego załącznik nr 9 do SWZ; 13) Oświadczenie Wykonawcy dotyczące podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, według wzoru stanowiącego załącznik nr 10 do SWZ. 13) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. 7. Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć tylko wtedy, gdy wykonawca polega na zdolnościach pomiotu udostępniającego zasoby w zakresie odpowiadającym ponad 10% wartości zamówienia. Jeżeli Wykonawca lub Inny podmiot ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca zamiast dokumentów o których mowa w ust. 6 ppkt 6 składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem oraz składa informację z odpowiedniego rejestru zawierającego informację o jego beneficjentach rzeczywistych albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, określający jego beneficjentów rzeczywistych – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem; 8. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust.6, ppkt. 7), 8) lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, art. 109 ust. 1 pkt 1, 2 lit. a i b oraz pkt 3 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. 9. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy. 10. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust 1 pkt 7 ustawy Pzp. tj. udzielanie zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług zgodnych z przedmiotem tego zamówienia do wysokości 20% wartości zamówienia podstawowego w odniesieniu do każdej z części.

5.1.9 Kryteria kwalifikacji

Kryterium :
Rodzaj : Kompetencje do prowadzenia danej działalności zawodowej
Nazwa : Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Opis : a. Zezwolenie na zbieranie odpadów zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz.1587 z późn. zm.). b) Wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości prowadzonego przez Wójta Gminy Dobra zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r. poz. 399). c) Wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz.1587 z późn. zm.). W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ww. warunek muszą spełniać wszyscy Wykonawcy składający ofertę wspólną, którzy w ramach realizacji zamówienia wykonywać będą czynności, o których mowa w pkt 2).
Kryterium :
Rodzaj : Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Nazwa : Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis : Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 500.000,00 zł. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ww. warunek Wykonawcy składający ofertę wspólną, mogą spełniać łącznie.
Kryterium :
Rodzaj : Zdolność techniczna i zawodowa
Nazwa : Zdolność techniczna i zawodowa
Opis : Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował podczas realizacji zamówienia co najmniej następującymi urządzeniami: a) samochód ciężarowy o masie całkowitej do 30 ton, wyposażony w hakowy system załadowczy, 3 osiowy, przystosowany do załadunku, rozładunku i transportu kontenerów – 1 sztuka; b) samochód ciężarowy o masie całkowitej do 20 ton, wyposażony w bramowy systemem załadowczy (tzw. bramowiec), przystosowany do załadunku i transportu kontenerów – 1 sztuka; c) samochód o masie do 3,5 tony, przystosowany do transportu oraz ręcznego załadunku i rozładunku odpadów gromadzonych w pojemnikach – 1 sztuka; Emisja spalin pojazdów wykorzystywanych do realizacji usług odbioru odpadów musi być zgodna z obowiązującymi przepisami – nie niższa niż Euro 5. Wykonawca zobowiązany jest od 1 maja 2021 roku do wykorzystania przy realizacji przedmiotu umowy pojazdów w rozumieniu ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz .U. 2023 r. poz.875 z późn. zm.) w ilości i o rodzaju w tej ustawie określonym. Wszystkie ww. pojazdy będące w dyspozycji Wykonawcy winny być trwale i widocznie oznakowane w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne, winny być zarejestrowane, dopuszczone do ruchu, posiadać aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu. UWAGA!! Wykonawca zobowiązany jest w sytuacji składania oferty na więcej niż jedną część, do wykazania ilości pojazdów osobno dla każdej z części.

5.1.10 Kryteria udzielenia zamówienia

Kryterium :
Rodzaj : Cena
Nazwa : Cena
Opis : Ocena ofert zostanie dokonana odrębnie dla każdej z części zamówienia. Maksymalna liczba punktów w kryterium równa jest określonej wadze kryterium wyrażonej w %. Zasady oceny ofert w poszczególnych kryteriach: cena najniższa brutto* C= --------------------------------------- x 100 pkt x waga 100 % cena oferty ocenianej brutto * spośród wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu - podstawą przyznania punktów w kryterium „CENA” będzie łączna cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym, - łączna cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty, jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją części przedmiotu zamówienia, - punkty uzyskane w kryterium „CENA” zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z zasadami arytmetyki. W kryterium „CENA” oferta Wykonawcy może uzyskać maksymalnie 100 punktów. 1. Wykonawca podaje cenę ofertową brutto na formularzu ofertowym, stanowiącym Złącznik nr 1 i 1a do SWZ. 2. Wykonawca w Formularzu Ofertowym, określa dla każdej z części, na którą składa ofertę: ceny jednostkowe netto i brutto oraz łączną cenę ofertową netto i brutto stanowiącą sumę iloczynów cen jednostkowych i szacunkowej ilości odpadów określoną w opisie przedmiotu zamówienia uwzględniającą termin obowiązywania umowy. Ceny podane w Formularzu Ofertowym muszą obejmować wszystkie prace składające się na rzetelne wykonanie przedmiotu zamówienia. 3. Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz postanowieniami umowy określonymi w niniejszej SWZ. Cena winna obejmować w szczególności koszty prac związanych z przygotowaniem do realizacji usługi, zabezpieczenie kosztów dotyczących materiałów niezbędnych do świadczenia usługi, wyposażenie stanowisk pracy osób realizujących usługę, koszty związane z ubezpieczeniami, zakładane marże, koszt ryzyk pojawiających się podczas realizacji zamówienia jakie na obecnym etapie postępowania mogą być zidentyfikowane. Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z rozdziałem IV oraz wzorem umowy (Załącznik 6 i 6a do SWZ). Stawka podatku VAT w przedmiotowym postępowaniu wynosi 8 %. 4. Ceny muszą być podane w złotych polskich (PLN), cyfrowo i słownie z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku (zasada zaokrąglenia – poniżej 5 należy końcówkę pominąć, powyżej i równe 5 należy zaokrąglić w górę). 5. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walucie obcej. 6. Jeżeli w postępowaniu złożona będzie oferta, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z przepisami. W takim wypadku Wykonawca, składając ofertę, jest zobligowany poinformować Zamawiającego, że wybór jego oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku. 7. Wzór formularza ofertowego został opracowany przy założeniu, iż wybór oferty nie będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego w zakresie podatku VAT. W przypadku, gdy Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie o powstaniu u Zamawiającego obowiązku podatkowego, to winien odpowiednio zmodyfikować treść formularza. 8. Zasady dotyczące wynagrodzenia Wykonawcy zostały określone we Wzorze Umowy, stanowiącym odpowiednio Załącznik nr 6 i 6a do SWZ.
Waga (wartość procentowa, dokładna) : 100
Opis stosowanej metody, jeżeli nie można przypisać wagi kryteriom :
Uzasadnienie, dlaczego nie określono wagi kryteriów udzielenia zamówienia :

5.1.11 Dokumenty zamówienia

Języki, w których dokumenty zamówienia są oficjalnie dostępne : polski
Adres dokumentów zamówienia : https://ezamowienia.gov.pl/pl/

5.1.12 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Zgłoszenie elektroniczne : Wymagane
Adres na potrzeby zgłoszenia : https://ezamowienia.gov.pl/pl/
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału : polski
Katalog elektroniczny : Niedozwolone
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Opis gwarancji finansowej : 1. Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 1) dla Części I: 2 500,00 PLN (słownie: dwa tysiące pięćset złotych), 2) dla Części II: 3 500,00 PLN (słownie: trzy tysiące pięćset złotych). - w przypadku składania oferty na wykonanie dwóch części zamówienia Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia wadium do każdej z ofert częściowych (pkt 1 i 2). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) W pieniądzu, przelewem na konto w Banku PEKAO Bank Polski S.A., nr 46 1020 4795 0000 9302 0331 9639, z dopiskiem na przelewie: „Wadium do postępowania WKI.ZP.271.23.2024.AA”; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2024 r. poz. 419). Uwaga: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. 4. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi spełniać co najmniej poniższe wymagania: 1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie Pzp, bez potwierdzania tych okoliczności; 2) z jego treści powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; 3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie; 4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą; 5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; 6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Gmina Dobra, ul. Szczecińska 16 a, 72 – 003 Dobra; 7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 Pzp), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum). UWAGA: Zamawiający wymaga aby podmioty te były dokładnie wskazane w treści gwarancji. 6. Zamawiający wymaga, aby w przypadku wniesienia wadium w formie: 1) pieniężnej - dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty; 2) poręczeń lub gwarancji – Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji powinno być złożone w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego i musi obejmować cały okres związania ofertą. Oryginał wadium, sporządzony w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez Gwaranta, nie może zawierać postanowień uzależniających jego dalsze obowiązywanie od zwrotu oryginału dokumentu gwarancyjnego do gwaranta. 7. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp zostanie odrzucona. 8. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa ustawa Pzp.
Termin składania ofert : 09/10/2024 09:00 +02:00
Termin, do którego oferta musi pozostać ważna : 90 Dzień
Informacje na temat publicznego otwarcia :
Data otwarcia : 09/10/2024 09:30 +02:00
Informacje dodatkowe : 1.Otwarcie ofert nastąpi przy użyciu Platformy e-Zamówienia. W przypadku awarii tej Platformy, która spowoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym przez Zamawiającego, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii. 2.Zamawiający, najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. 3.Zamawiający niezwłocznie po otwarciu ofert, udostępni na Platformie e-Zamówienia informacje, o których mowa w art. 222 ustawy. 4.Wykonawca będzie związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert, przez okres 90 dni, tj. do dnia 06.01.2025 r.
Warunki zamówienia :
Wykonanie zamówienia musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego : Nie
Fakturowanie elektroniczne : Dozwolone
Stosowane będą zlecenia elektroniczne : tak
Stosowane będą płatności elektroniczne : tak
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa oferentów, której udzielono zamówienia : Konsorcjum
Informacje o terminach odwołania : 1. Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują Wykonawcy, uczestnikowi konkursu oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia lub nagrody w konkursie oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp. 2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub ogłoszenia o konkursie oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy Pzp oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 3. Odwołanie przysługuje na: 1) Niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2) Zaniechanie czynności w postepowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy Pzp; 4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby. Odwołujący przekazuje kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia lub treści SWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 6. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1). 7. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 8. Na orzeczenie Izby oraz postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 9. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17.11.1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej. 10. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie – sądu zamówień publicznych, zwanego dalej „sądem zamówień publicznych”. 11. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. – prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem. 12. Prezes Izby przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.

5.1.15 Techniki

Umowa ramowa :
Brak umowy ramowej
Informacje o dynamicznym systemie zakupów :
Brak dynamicznego systemu zakupów
Aukcja elektroniczna : nie

5.1.16 Dalsze informacje, mediacja i odwołanie

Organ odwoławczy : Krajowa Izba Odwoławcza
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat postępowania o udzielenie zamówienia : Gmina Dobra
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych : Krajowa Izba Odwoławcza
Organizacja przyjmująca wnioski o dopuszczenie do udziału : Gmina Dobra
Organizacja rozpatrująca oferty : Gmina Dobra

5.1 Techniczny ID partii : LOT-0002

Tytuł : Część 2 - Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych ze stacjonarnego PSZOK-u usytuowanego na terenie gminy Dobra
Opis : Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych ze stacjonarnego PSZOK-u usytuowanego na terenie Gminy Dobra. Zamówienie podzielone jest na dwie części.
Wewnętrzny identyfikator : Część nr 2

5.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 90533000 Usługi gospodarki odpadami
Dodatkowa klasyfikacja ( cpv ): 90500000 Usługi związane z odpadami
Dodatkowa klasyfikacja ( cpv ): 90512000 Usługi transportu odpadów
Dodatkowa klasyfikacja ( cpv ): 90514000 Usługi recyklingu odpadów

5.1.2 Miejsce realizacji

Podpodział krajowy (NUTS) : Szczeciński ( PL428 )
Kraj : Polska
Informacje dodatkowe :

5.1.3 Szacowany okres obowiązywania

Okres obowiązywania : 12 Miesiąc

5.1.6 Informacje ogólne

Zastrzeżony udział : Udział nie jest zastrzeżony.
Projekt zamówienia niefinansowany z funduszy UE
Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) : tak
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Informacje dodatkowe : 1. Do oferty Wykonawca dołącza aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. 2. Wykonawca wypełnia JEDZ, tworząc dokument elektroniczny. 3. Istnieje możliwość wypełnienia JEDZ za pomocą strony internetowej: https://espd.uzp.gov.pl Zamawiający zaleca ten sposób wytworzenia JEDZ dla niniejszego postępowania. W tym celu Zamawiający przygotował plik pn. Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) w formacie *.xml, który należy zaimportować na ww. stronę internetową. Instrukcja dotycząca zaimportowania JEDZ oraz zakres informacji, które Wykonawca jest zobowiązany w nim podać zostały określone w Instrukcji dla Wykonawców dotyczącej JEDZ – stanowiącej Załącznik nr 2 do SWZ. 4. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 5. Wykonawca zobowiązany jest przesłać Zamawiającemu JEDZ w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, zgodnie z zasadami określonymi w Rozdziałach XI – XII SWZ. 6. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów: 1) Dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca posiada zezwolenie na zbieranie odpadów zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz.1587). 2) Dokument potwierdzającego, że Wykonawca posiada wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Dobra, o którym mowa w art. 9 b ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j Dz.U. z 2023 r. poz. 1469); 3) Dokument potwierdzającego, że Wykonawca posiada wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587); 4) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1689), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – Załącznik nr 4 do SWZ; 5) Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia. 6) Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami; Załączniki nr 5, 5a do SWZ. 7) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 8) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust 1 pkt 1 -2 i 4 ustawy Pzp, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 9) Oświadczenie wykonawcy o braku postaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenia zamówienia na podstawie art. 5k Rozporządzenia nr 833/2014, według wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. oświadczenie składa każdy z wykonawców. 10) Wykaz podwykonawców i dostawców, na których przypada ponad 10% wartości zamówienia, według wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć tylko wtedy, gdy wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy(om) lub przewiduje w realizacji zamówienia udział dostawcy(ów), na których przypada ponad 10% wartości zamówienia; oraz 11) Oświadczenie wykonawcy o braku postaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenia zamówienia na podstawie art. 5k Rozporządzenia nr 833/2014 w zakresie dotyczącym podwykonawców i dostawców, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia, według wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć tylko wtedy, gdy wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy(om) lub przewiduje w realizacji zamówienia udział dostawcy(ów), na których przypada ponad 10% wartości zamówienia 12) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, na którego zdolnościach wykonawca polega w zakresie odpowiadającym ponad 10% wartości zamówienia, o braku postaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE 31 lipca 2014 r. L 229/1 z późn. zm.), dalej „Rozporządzenie nr 833/14”, według wzoru stanowiącego załącznik nr 9 do SWZ; 13) Oświadczenie Wykonawcy dotyczące podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, według wzoru stanowiącego załącznik nr 10 do SWZ. 13) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. 7. Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć tylko wtedy, gdy wykonawca polega na zdolnościach pomiotu udostępniającego zasoby w zakresie odpowiadającym ponad 10% wartości zamówienia. Jeżeli Wykonawca lub Inny podmiot ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca zamiast dokumentów o których mowa w ust. 6 ppkt 6 składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem oraz składa informację z odpowiedniego rejestru zawierającego informację o jego beneficjentach rzeczywistych albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, określający jego beneficjentów rzeczywistych – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem; 8. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust.6, ppkt. 7), 8) lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, art. 109 ust. 1 pkt 1, 2 lit. a i b oraz pkt 3 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. 9. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy. 10. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust 1 pkt 7 ustawy Pzp. tj. udzielanie zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług zgodnych z przedmiotem tego zamówienia do wysokości 20% wartości zamówienia podstawowego w odniesieniu do każdej z części.

5.1.9 Kryteria kwalifikacji

Kryterium :
Rodzaj : Kompetencje do prowadzenia danej działalności zawodowej
Nazwa : Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Opis : a. Zezwolenie na zbieranie odpadów zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz.1587 z późn. zm.). b) Wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości prowadzonego przez Wójta Gminy Dobra zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r. poz. 399). c) Wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz.1587 z późn. zm.). W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ww. warunek muszą spełniać wszyscy Wykonawcy składający ofertę wspólną, którzy w ramach realizacji zamówienia wykonywać będą czynności, o których mowa w pkt 2).
Kryterium :
Rodzaj : Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Nazwa : Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis : Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 500.000,00 zł. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ww. warunek Wykonawcy składający ofertę wspólną, mogą spełniać łącznie.
Kryterium :
Rodzaj : Zdolność techniczna i zawodowa
Nazwa : Zdolność techniczna i zawodowa
Opis : Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował podczas realizacji zamówienia co najmniej następującymi urządzeniami: a) samochód ciężarowy o masie całkowitej do 30 ton, wyposażony w hakowy system załadowczy, 3 osiowy, przystosowany do załadunku, rozładunku i transportu kontenerów – 1 sztuka; b) samochód ciężarowy o masie całkowitej do 20 ton, wyposażony w bramowy systemem załadowczy (tzw. bramowiec), przystosowany do załadunku i transportu kontenerów – 1 sztuka; c) samochód o masie do 3,5 tony, przystosowany do transportu oraz ręcznego załadunku i rozładunku odpadów gromadzonych w pojemnikach – 1 sztuka; Emisja spalin pojazdów wykorzystywanych do realizacji usług odbioru odpadów musi być zgodna z obowiązującymi przepisami – nie niższa niż Euro 5. Wykonawca zobowiązany jest od 1 maja 2021 roku do wykorzystania przy realizacji przedmiotu umowy pojazdów w rozumieniu ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz .U. 2023 r. poz.875 z późn. zm.) w ilości i o rodzaju w tej ustawie określonym. Wszystkie ww. pojazdy będące w dyspozycji Wykonawcy winny być trwale i widocznie oznakowane w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne, winny być zarejestrowane, dopuszczone do ruchu, posiadać aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu. UWAGA!! Wykonawca zobowiązany jest w sytuacji składania oferty na więcej niż jedną część, do wykazania ilości pojazdów osobno dla każdej z części.

5.1.10 Kryteria udzielenia zamówienia

Kryterium :
Rodzaj : Cena
Nazwa : Cena
Opis : Ocena ofert zostanie dokonana odrębnie dla każdej z części zamówienia. Maksymalna liczba punktów w kryterium równa jest określonej wadze kryterium wyrażonej w %. Zasady oceny ofert w poszczególnych kryteriach: cena najniższa brutto* C= --------------------------------------- x 100 pkt x waga 100 % cena oferty ocenianej brutto * spośród wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu - podstawą przyznania punktów w kryterium „CENA” będzie łączna cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym, - łączna cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty, jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją części przedmiotu zamówienia, - punkty uzyskane w kryterium „CENA” zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z zasadami arytmetyki. W kryterium „CENA” oferta Wykonawcy może uzyskać maksymalnie 100 punktów. 1. Wykonawca podaje cenę ofertową brutto na formularzu ofertowym, stanowiącym Złącznik nr 1 i 1a do SWZ. 2. Wykonawca w Formularzu Ofertowym, określa dla każdej z części, na którą składa ofertę: ceny jednostkowe netto i brutto oraz łączną cenę ofertową netto i brutto stanowiącą sumę iloczynów cen jednostkowych i szacunkowej ilości odpadów określoną w opisie przedmiotu zamówienia uwzględniającą termin obowiązywania umowy. Ceny podane w Formularzu Ofertowym muszą obejmować wszystkie prace składające się na rzetelne wykonanie przedmiotu zamówienia. 3. Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz postanowieniami umowy określonymi w niniejszej SWZ. Cena winna obejmować w szczególności koszty prac związanych z przygotowaniem do realizacji usługi, zabezpieczenie kosztów dotyczących materiałów niezbędnych do świadczenia usługi, wyposażenie stanowisk pracy osób realizujących usługę, koszty związane z ubezpieczeniami, zakładane marże, koszt ryzyk pojawiających się podczas realizacji zamówienia jakie na obecnym etapie postępowania mogą być zidentyfikowane. Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z rozdziałem IV oraz wzorem umowy (Załącznik 6 i 6a do SWZ). Stawka podatku VAT w przedmiotowym postępowaniu wynosi 8 %. 4. Ceny muszą być podane w złotych polskich (PLN), cyfrowo i słownie z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku (zasada zaokrąglenia – poniżej 5 należy końcówkę pominąć, powyżej i równe 5 należy zaokrąglić w górę). 5. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walucie obcej. 6. Jeżeli w postępowaniu złożona będzie oferta, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z przepisami. W takim wypadku Wykonawca, składając ofertę, jest zobligowany poinformować Zamawiającego, że wybór jego oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku. 7. Wzór formularza ofertowego został opracowany przy założeniu, iż wybór oferty nie będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego w zakresie podatku VAT. W przypadku, gdy Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie o powstaniu u Zamawiającego obowiązku podatkowego, to winien odpowiednio zmodyfikować treść formularza. 8. Zasady dotyczące wynagrodzenia Wykonawcy zostały określone we Wzorze Umowy, stanowiącym odpowiednio Załącznik nr 6 i 6a do SWZ.
Waga (wartość procentowa, dokładna) : 100
Opis stosowanej metody, jeżeli nie można przypisać wagi kryteriom :
Uzasadnienie, dlaczego nie określono wagi kryteriów udzielenia zamówienia :

5.1.11 Dokumenty zamówienia

Języki, w których dokumenty zamówienia są oficjalnie dostępne : polski
Adres dokumentów zamówienia : https://ezamowienia.gov.pl/pl/

5.1.12 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Zgłoszenie elektroniczne : Wymagane
Adres na potrzeby zgłoszenia : https://ezamowienia.gov.pl/pl/
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału : polski
Katalog elektroniczny : Niedozwolone
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Opis gwarancji finansowej : 1. Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 1) dla Części I: 2 500,00 PLN (słownie: dwa tysiące pięćset złotych), 2) dla Części II: 3 500,00 PLN (słownie: trzy tysiące pięćset złotych). - w przypadku składania oferty na wykonanie dwóch części zamówienia Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia wadium do każdej z ofert częściowych (pkt 1 i 2). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) W pieniądzu, przelewem na konto w Banku PEKAO Bank Polski S.A., nr 46 1020 4795 0000 9302 0331 9639, z dopiskiem na przelewie: „Wadium do postępowania WKI.ZP.271.23.2024.AA”; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2024 r. poz. 419). Uwaga: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. 4. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi spełniać co najmniej poniższe wymagania: 1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie Pzp, bez potwierdzania tych okoliczności; 2) z jego treści powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; 3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie; 4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą; 5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; 6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Gmina Dobra, ul. Szczecińska 16 a, 72 – 003 Dobra; 7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 Pzp), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum). UWAGA: Zamawiający wymaga aby podmioty te były dokładnie wskazane w treści gwarancji. 6. Zamawiający wymaga, aby w przypadku wniesienia wadium w formie: 1) pieniężnej - dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty; 2) poręczeń lub gwarancji – Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji powinno być złożone w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego i musi obejmować cały okres związania ofertą. Oryginał wadium, sporządzony w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez Gwaranta, nie może zawierać postanowień uzależniających jego dalsze obowiązywanie od zwrotu oryginału dokumentu gwarancyjnego do gwaranta. 7. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp zostanie odrzucona. 8. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa ustawa Pzp.
Termin składania ofert : 09/10/2024 09:00 +02:00
Termin, do którego oferta musi pozostać ważna : 90 Dzień
Informacje na temat publicznego otwarcia :
Data otwarcia : 09/10/2024 09:30 +02:00
Informacje dodatkowe : 1.Otwarcie ofert nastąpi przy użyciu Platformy e-Zamówienia. W przypadku awarii tej Platformy, która spowoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym przez Zamawiającego, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii. 2.Zamawiający, najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. 3.Zamawiający niezwłocznie po otwarciu ofert, udostępni na Platformie e-Zamówienia informacje, o których mowa w art. 222 ustawy. 4.Wykonawca będzie związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert, przez okres 90 dni, tj. do dnia 06.01.2025 r.
Warunki zamówienia :
Wykonanie zamówienia musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego : Nie
Fakturowanie elektroniczne : Dozwolone
Stosowane będą zlecenia elektroniczne : tak
Stosowane będą płatności elektroniczne : tak
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa oferentów, której udzielono zamówienia : Konsorcjum
Informacje o terminach odwołania : 1. Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują Wykonawcy, uczestnikowi konkursu oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia lub nagrody w konkursie oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp. 2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub ogłoszenia o konkursie oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy Pzp oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 3. Odwołanie przysługuje na: 1) Niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2) Zaniechanie czynności w postepowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy Pzp; 4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby. Odwołujący przekazuje kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia lub treści SWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 6. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1). 7. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 8. Na orzeczenie Izby oraz postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 9. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17.11.1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej. 10. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie – sądu zamówień publicznych, zwanego dalej „sądem zamówień publicznych”. 11. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. – prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem. 12. Prezes Izby przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.

5.1.15 Techniki

Umowa ramowa :
Brak umowy ramowej
Informacje o dynamicznym systemie zakupów :
Brak dynamicznego systemu zakupów
Aukcja elektroniczna : nie

5.1.16 Dalsze informacje, mediacja i odwołanie

Organ odwoławczy : Krajowa Izba Odwoławcza
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat postępowania o udzielenie zamówienia : Gmina Dobra
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych : Krajowa Izba Odwoławcza
Organizacja przyjmująca wnioski o dopuszczenie do udziału : Gmina Dobra
Organizacja rozpatrująca oferty : Gmina Dobra

8. Organizacje

8.1 ORG-0001

Oficjalna nazwa : Gmina Dobra
Numer rejestracyjny : 8512948083
Adres pocztowy : ul. Szczecińska 16a
Miejscowość : Dobra
Kod pocztowy : 72-003
Podpodział krajowy (NUTS) : Szczeciński ( PL428 )
Kraj : Polska
Punkt kontaktowy : Stanowisko ds. zamówień publicznych
Telefon : +48 914223922
Inne punkty kontaktowe :
Oficjalna nazwa :
Punkt kontaktowy : Stanowisko ds. zamówień publicznych
Telefon : 914223922
Role tej organizacji :
Nabywca
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat postępowania o udzielenie zamówienia
Organizacja przyjmująca wnioski o dopuszczenie do udziału
Organizacja rozpatrująca oferty

8.1 ORG-0002

Oficjalna nazwa : Krajowa Izba Odwoławcza
Numer rejestracyjny : 5262239325
Adres pocztowy : ul. Postępu 17a
Miejscowość : Warszawa
Kod pocztowy : 02-676
Podpodział krajowy (NUTS) : Miasto Warszawa ( PL911 )
Kraj : Polska
Adres strony internetowej : https://www.uzp.gov.pl/kio
Inne punkty kontaktowe :
Oficjalna nazwa : Sekretariat Biura Odwołań
Role tej organizacji :
Organ odwoławczy
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych

11. Informacje o ogłoszeniu

11.1 Informacje o ogłoszeniu

Identyfikator/wersja ogłoszenia : 42d0f6f6-a5d8-4edf-83a1-5af83e7daca7 - 01
Typ formularza : Procedura konkurencyjna
Rodzaj ogłoszenia : Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Ogłoszenie – data wysłania : 28/08/2024 11:22 +00:00
Języki, w których przedmiotowe ogłoszenie jest oficjalnie dostępne : polski

11.2 Informacje o publikacji

Numer publikacji ogłoszenia : 00522693-2024
Numer wydania Dz.U. S : 169/2024
Data publikacji : 30/08/2024